Voleybol

Voleybolda "Eş Forma" kampanyası

21 Haziran 2021 Pazartesi 22:17 - Son Güncelleme 21 Haziran 2021 Pazartesi 22:19  |  Kaynak : TRT SPOR

Uluslararası Voleybol Federasyonu voleybolda dünya çapında yenilik, büyüme ve yatırımı teşvik etmek için sporcuların cinsiyet eşitliğini savunacakları dünyadaki ilk “Eş Forma” kampanyasını başlattı.

Voleybolun dünya çapındaki en önemli isimlerinin kendi adlarının ve karşı cinsten bir oyuncunun adının yer aldığı özel baskı formayı giymesiyle başlatılacak Eş Forma girişimine, A Milli ve Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımının kaptanı Eda Erdem Dündar da katılacak.

Buna göre; Eda Erdem ve Hollandalı Nimir Abdel-Aziz 14 numaralı, Amerika Birleşik Devletleri ve THY’nin pasörü Lauren Carlini ile Arjantinli Facundo Conte 7 numaralı, Rus Natalia Goncharova ve geçtiğimiz sezonu Spor Toto’da geçiren Brezilyalı Wallace de Souza ise 8 numaralı Eş Forma’yı paylaşacak.

Aynı forma numarasını paylaşacak kadın ve erkek oyuncular, 25 ve 27 Haziran 2021 tarihlerinde düzenlenecek Voleybol Milletler Ligi Finalleri’nde ilk kez birbirlerinin isimlerini gururla formalarında taşıyacak. Finallerde voleybol sporunun, oyuncuların ve taraftarların spor dünyasında sıklıkla rastlanan cinsiyetler arası eşitsizliğe meydan okumaya çalıştığını vurgulamak için özel üretim formalar giyilecek.

Etiketler : eş formaVoleybol
Sıradaki Haber
Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligi Final Etabı başladı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz