24
Şubat 2020
Pazartesi
Voleybol

Voleybolda "midi" heyecan

13 Mayıs 2019 Pazartesi 16:34 - Son Güncelleme 13 Mayıs 2019 Pazartesi 17:05

Kocaeli'de düzenlenen Festival Voleybol Altyapılar Türkiye Şampiyonası, "midi" kategorisi müsabakalarıyla başladı

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi'nde düzenlenen şampiyonanın açılış törenine, Kocaeli Vali Yardımcısı Suat Yıldız, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Türkiye Voleybol Federasyonu Altyapı Eğitim ve Organizasyonlarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Yılmaz ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Başlama vuruşuyla "midi kız" ve "midi erkek" kategorilerinde müsabakaların startı verildi.
 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Çakmak,yaptığı konuşmada, organizasyonun Kocaeli'de gerçekleştirilmesinin sevindirici olduğunu belirterek, "Halkımızı voleybol festivaline davet ediyoruz. Gençlerimizin sporla hemhal olmasını ve anılmasını istiyoruz. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen bu dev festivale kentimiz ev sahipliği yapıyor. Birçok sporcu ve antrenörü misafir ediyoruz. Bu şöleni kaçırmamak lazım. Kitap fuarından sonra bu kadar büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmak mutluluk verici." diye konuştu.
 
Şampiyonanın "midi" kategorisi müsabakaları, 20 Mayıs'ta tamamlanacak.
 
Bu yıl dördüncüsü organize edilen şampiyonada "midi", "küçük" ve "yıldız" kategorilerinde müsabakalar yapılacak.
 
Müsabakalara "midi kız", "midi erkek", "küçük kız" ve "küçük erkek" kategorilerinde 32'şer, "yıldız kız" ve "yıldız erkek" kategorilerinde 16'şar takım katılacak.
 
Şampiyonanın "küçük" kategorisi 22-29 Mayıs, "yıldız" kategorisi 8-23 Haziran tarihlerinde düzenlenecek.
 
Final müsabakalarının ardından dereceye giren takımlara ödülleri verilecek.
 
Kaynak: AA