9
Temmuz 2020
Perşembe
Voleybol

Fenerbahçe şampiyonluk kupasını aldı

04 Mayıs 2019 Cumartesi 17:31 - Son Güncelleme 04 Mayıs 2019 Cumartesi 22:53

Voleybol Efeler Ligi play-off finalinde Arkas Spor karşısında seriyi 3-2 kazanarak 2018-2019 sezonu şampiyonu olan Fenerbahçe, kupasını törenle aldı.

Karşılaşma sonrası düzenlenen ödül töreninde Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı Kaptanı Ulaş Kıyak, 2018-2019 sezonunun şampiyonluk kupasını Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ'ın elinden aldı. Törende, Arkas Spor oyuncularına da şilt ve madalyaları verildi.

Törende, "en değerli oyuncu (MVP)" ödülü Fenerbahçe'den Salvador Hidalgo Oliva'ya, "en iyi smaçör" ödülü Arkas Spor'dan Adis Lagumdzija'ya, "en iyi orta oyuncu" ödülünü Fenerbahçe'den Emre Batur'a, "en iyi pasör" ödülü Fenerbahçe'den Ulaş Güven'e, "en iyi libero" ödülünü Arkas Spor'dan Burak Mert'e, Paidar Demir özel ödülü ise Fenerbahçe'den Oğuzhan Karasu'ya verildi.

"Şampiyon olduğumuz için çok mutluyuz"

Fenerbahçe Voleybol Takımı Kaptanı Ulaş Kıyak, şampiyonluk kupasını kazandıkları için çok mutlu olduklarını belirtti.

Serinin fiziksel olduğu kadar psikolojik açıdan da zor geçtiğini dile getiren Ulaş, "Ev sahibi olma avantajımızı kullandık 2-0 öndeydik. Arkas da burada kullandı. Kim kazansaydı o şampiyon olacaktı inanılmaz bir atmosfer vardı. Biz psikolojik ve fiziksel olarak daha diri kaldığımızı düşünüyorum. İzmir'de de bu kupayı havaya kaldırdığımız için mutluyum. Buraya gelen bütün taraftarlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Fenerbahçeli oyuncu Emre Batur ise büyük bir mutluluk yaşadıklarını aktararak, "İki takım da çok iyi mücadele etti final serisine yakışan bir maç oldu. Kazanan taraf olduğumuz için mutluyum." ifadelerini kullandı.

Kupa töreni sonrası Fenerbahçeli oyuncalar kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlarla hatıra fotoğrafı çektirerek şampiyonluk coşkusunu yaşadı.

Kaynak: AA

Sıradaki Haber
Yükleniyor lütfen bekleyiniz