20
Eylül 2020
Pazar
Voleybol

Ferhat Akbaş, Polonya'da yılın en iyisi seçildi

04 Nisan 2020 Cumartesi 21:46 - Son Güncelleme 04 Nisan 2020 Cumartesi 22:01

Kadın voleybol ekibi Chemik Police ile bu sezon 3 kupa kazanan Ferhat Akbaş, Polonya’nın en prestijli spor sitesi Sportwe Fakty’nin anketinde yılın en iyi antrenörü seçildi.

Kadın voleybol takımı Chemik Police ile Polonya Süper Kupası, Polonya Kupası ve lig şampiyonluklarını elde eden Akbaş, oyların yüzde 33’üyle ilk sırada yer aldı.

Akbaş, takımıyla sezonu Polonya Süper Kupası’nı kazanarak açarken, Polonya Kupası’nda da zafere ulaşan taraf olmuştu. Polonya’da normal sezonu 60 puanla ilk sırada tamamlayan Akbaş’ın takmı, koronavirüs salgını nedeniyle play-off’un iptal olmasıyla lig şampiyonu ilan edildi.

Chemik, bu sonuçla sezonu Ferhat Akbaş yönetiminde 3 kupa ile tamamladı. Sportwe Fakty’nin anketinde Chemik Police’ten Wilma Salas yılın en iyi ilk 6'sında yer aldı.

Ferhat Akbaş: "Katılımcıların oylarıyla kazanmak güzel"

Oylamanın ardından düşüncelerini paylaşan Ferhat Akbaş, "Tarafsız oylarla ilk sırada yer almak benim için çok değerli. Her takımın taraftarlarının katıldığı oylama sonucu birinci olduğum için mutluyum. Takım halinde başarılar elde ettiğinizde bireysel ödüller de kazanıyorsunuz ama bu ödülün temelinde takımımın başarısı yatıyor. Ekibiniz ne kadar iyi olursa, siz de o kadar başarılı olursunuz” dedi.

Kaynak: DHA

İLGİLİ HABERLER

Sıradaki Haber
"Sağlık her şeyden önemli"
Yükleniyor lütfen bekleyiniz