2024 Paris Olimpiyat Oyunları

Sümeyye Boyacı'nın hedefi madalya

27 Şubat 2024 Salı 11:27 - Son Güncelleme 27 Şubat 2024 Salı 11:31  |  Kaynak : AA

Milli paralimpik yüzücü Sümeyye Boyacı, Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları'nda gerçekleştiremediği hayaline Paris 2024'te ulaşmak istiyor.

Kariyerinde birçok müsabakaya çıkarak başarı elde eden Boyacı, 4 yıl önce Tokyo'daki oyunlarda hayalini kurduğu madalyayı kazanmak için ter dökse de finalde bunu başaramadı.

Daha sonra çalışmalarını sürdüren Boyacı, Avrupa ve dünya şampiyonluklarının yanı sıra en son geçen yıl İngiltere'de katıldığı Para Yüzme Dünya Şampiyonası'nda 50 metre sırtüstünde 43.32'lik derecesiyle bronz madalya kazandı.

Yoğun şekilde çalışmalarına devam eden milli yüzücü, Türkiye Bedensel Engelli Spor Federasyonunun faaliyeti kapsamında yeni sezonunda Erzurum'da yüksek irtifa kampı yaptı.

- Bu kez olimpiyat madalyasını boynuna takmayı hedefliyor

Avrupa'nın tek yüksek irtifalı tam olimpik yüzme havuzu olma özelliği taşıyan Palandöken'deki tesiste kamp çalışmalarını tamamlayan milli yüzücü, katılacağı dünya serisi yarışları ve Avrupa Şampiyonası'nın ardından Paris 2024 Paralimpik Oyunları'nda Türkiye'yi temsil edecek.

Tokyo'da yarım kalan hikayesini Paris'te tamamlamak isteyen Boyacı, olimpiyat madalyasını boynuna takmayı hedefliyor.

Milli yüzücü Sümeyye Boyacı, AA muhabirine, Erzurum'da daha önce iki kez kamp yaptığını anlatarak, "Tokyo'ya gerçekten çok güzel ve çok disiplinli bir çalışma programıyla hazırlanmıştım. Sonrasında bazı aksaklıklardan dolayı madalyayı kıl payı kaçırdım. Bazen çalışsanız da olmaz ama bunun yerine çok önemli deneyimler, tecrübeler edinirsiniz. Tokyo'dan madalyayla değil ama çok kıymetli tecrübelerle döndüm." değerlendirmesinde bulundu.

Boyacı, Türk kadının gücünü Paris'te göstermeye çalışacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Tecrübelerimi Paris 2024 Paralimpik Oyunları'nda madalyaya çevirmek istiyorum. Madalyadan ziyade burada ülkemi temsil etmek ve Türk kadını, Türk sporcusu olarak paralimpik oyunlarında yarışmak istiyorum. Bunu çok istiyorum. Tokyo'da suya düşen bir hayalim vardı. Paris'te o hayali çıkartıp boynuma takmak istiyorum. Türkiye Yüzme Federasyonu'muza, Türkiye Milli Paralimpik Komite'mize, bize her zaman destek olan Gençlik ve Spor Bakanlığı'mıza teşekkür ediyorum."

-

Sıradaki Haber
Paris Olimpiyat Oyunları'na doğru - Tekvando
Yükleniyor lütfen bekleyiniz