![Manisa BŞB Avrupa'da mutlu](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w674/h382/q75/19551755.jpeg)
Basketbolda Türkiye'yi Avrupa'da ilk kez temsil eden Manisa Büyükşehir Belediyespor, FIBA Europe Kupası'nda adını Son 16'ya yazdırarak önemli bir başarıya imza attı.
Elemeleri geçtikten sonra E Grubu'ndaki son maçında evinde Porto'yu 75-66 mağlup ederek grubu lider tamamlayan Manisa temsilcisi ikinci tura çıkmanın sevincini seyircisiyle paylaştı.
İkinci turda M Grubu'nda yer alan yeşil-beyazlı takımın yeni rakipleri Casademont Zaragoza (İspanya), ERA Nymburk (Çekya) ve BCM Gravelines Dunkerque (Fransa) oldu.
Manisa ikinci turdaki ilk maçında 6 Aralık Çarşamba günü BCM Gravelines Dunkerque'yi konuk edecek. Manisa ekibi 13 Aralık'ta deplasmanda Nymburk'la 10 Ocak'ta evinde Zaragoza ile karşılaşacak.
Rövanş maçları sonrası grupta ilk 2 sırada yer alan takımlar mart ayında çeyrek finale yükselecek.