Basketbol

ÇBK Mersin'e büyük destek

27 Ekim 2023 Cuma 17:28 - Son Güncelleme 27 Ekim 2023 Cuma 17:38  |  Kaynak : TRT SPOR

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekibi ÇBK Mersin ile Uluslararası Mersin Liman İşletmesi (MIP) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Kadın basketbolunun Türkiye’deki önemli kulüplerinden Çukurova Basketbol'a (ÇBK Mersin) büyük destek... Mersin ekibi ile Uluslararası Mersin Liman İşletmesi (MIP) arasında, özellikle altyapı çalışmalarının desteklenmesini, çocukların ve gençlerin spora özendirilerek basketbola teşvik edilmesini amaçlayan iş birliği protokolü imzalandı.

ÇBK Mersin'in maçlarını oynadığı Servet Tazegül Spor Salonu’ndaki imza törenine Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Çukurova Basketbol Kulübü Başkanı Serdar Çevirgen, MIP Genel Müdürü Ajay Kumar, MIP Finans Direktörü Javier Lozano ve Çukurova Basketbol Asbaşkanı Ali Adalıoğlu katıldı.

"Başarılı bir takımımız var. Avrupa’da dereceler elde etmiş, Avrupa 2.’si olmuş"

Protokol imza töreninde konuşan Vali Pehlivan, “Şehrimizin yüz akı spor kulüplerinden Çukurova Basketbol ile ülkemizin en büyük limanı statüsünde olan Mersin Liman işletmesi arasında çok önemli bir işbirliği başlıyor. Son dönemde özellikle de yerel düzeyde imzalanan en önemli ve miktar olarak da en yüksek bedelli işbirliği protokollerinden birisi olacak. İlimiz adına, bizde Valilik olarak bu faydalı işbirliğini teşvik ve himaye etmiş oluyoruz. Başarılı bir takımımız var. Avrupa’da dereceler elde etmiş, Avrupa 2.’si olmuş. Türkiye’de şampiyonlukları yaşamanın yanında geçen sene Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazanmış bir takım. İnanıyorum ki bu iş birliğiyle beraber başarıları artarak devam edecektir” ifadelerini kullandı.

ÇBK Mersin'in başkanı Serdar Çevirgen de kendilerine çok büyük güç katacak bu birlikteliğin Mersin’de basketbol aşkını daha da büyüteceğini söyledi.

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan’ın bu işbirliğindeki rolünün çok büyük olduğunu vurgulayan Çevirgen, “Sayın Valimiz, zaten ailesiyle birlikte tüm maçlarımızda yanımızda oluyor. Kendisi gençlik ve spor için çok büyük hizmetlerde bulunuyor. Ne kadar iyi bir sporsever olduğunu, bizlere her fırsatta gösteren valimize çok teşekkür ediyorum. Tabii ki bizimle iş birliği yapan, Mersin’de gençlerin daha çok spora yönelmesini, basketbol oynamasını teşvik eden, kulübümüze inanan ve kurulduğumuz günden itibaren elde ettiğimiz başarıların yenileri için bize destek olan MIP firmasının kıymetli yöneticileri Genel Müdürü Ajay Kumar, MIP Finans Direktörü Javier Lozano’ya da çok teşekkür etmem gerekiyor. Belki de Türkiye’de kadın basketbolunda, maddi anlamdaki en büyük iş birliğine imza atmış olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.
 

Sıradaki Haber
Fenerbahçe Alagöz'den farklı galibiyet
Yükleniyor lütfen bekleyiniz