2
Haziran 2020
Salı
Basketbol

Olcay Orak: Federasyon doğru olanı yaptı

12 Mayıs 2020 Salı 18:16 - Son Güncelleme 12 Mayıs 2020 Salı 18:20

Elazığ İl Özel İdare basketbol takımı Başantrenörü Olcay Orak, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun aldığı ligleri sonlandırma kararını doğru bulduğunu söyledi.

Türkiye Basketbol Ligleri’nde sonlandırma kararı sonrası Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Elazığ İl Özel İdare Başantrenör Olcay Orak, sürecin herkesi yıprattığına dikkat çekerek, federasyonun doğru bir karar aldığını dile getirdi.

Sağlığın her şeyden önce geldiğini ifade eden Orak, “Salgın ülkemizde yavaş yavaş etkisini azaltsa da tedbirleri elden bırakmamakta fayda var. Bir süredir gündemdeydi basketbolda liglerin devam etmeyeceği zaten. Federasyon başkanımız Hidayet Türkoğlu bu kararı açıkladı. Doğru olan yapıldı. Sonuçta sağlık her şeyden önce gelir. Avrupa’ya gidecek olan takımlar federasyon kararıyla belirlenecek. FIBA geçtiğimiz günlerde bir katılım puantaj tablosu gönderdi kulüplere. O karara göre biz 8. sırada yer alıyor ve Avrupa’ya gitmeye hak kazanıyoruz. Ama süreç nasıl gelişir, Basketbol Federasyonu nasıl bir karar alır bilemiyoruz tabi” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

Sıradaki Haber
Bellona Kayseri Basketbol'dan TBF'nin kararına destek
Yükleniyor lütfen bekleyiniz