19
Ekim 2020
Pazartesi
Basketbol

EuroBasket de "fanus"a giriyor

18 Eylül 2020 Cuma 11:47 - Son Güncelleme 18 Eylül 2020 Cuma 12:19  |  Kaynak : TRT SPOR

EuroBasket'te koronavirüs önlemleri... FIBA, Kasım 2020 ve Şubat 2021’de oynanacak Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri’nin (EuroBasket) daha sonra belirlenecek ülkelerde NBA’deki gibi "fanus" sisteminde oynatılacağını açıkladı.

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun (TBF) internet sitesinde yer alan açıklama şöyle;

"Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA), Kasım 2020 ve Şubat 2021’de oynanacak milli takım eleme pencereleri hakkında bir açıklama yaptı.

Oyuncuların, antrenörlerin ve görevlilerin sağlık ve güvenliğini göz önünde bulundurarak, Tıbbi Komisyon ve Müsabaka Komisyonu'nun tavsiyesini alan FIBA İcra Komitesi, Kasım 2020 ve Şubat 2021’de oynanacak Kıtasal Kupa Elemeleri hakkında aşağıdaki gibi karar verdi:

Her pencerede yer alan maçlar, ev sahibi ülkenin halk sağlığı yetkilileri ile anlaşarak ve FIBA sağlık protokollerine uygun olarak (PCR testleri ve maçın oynanacağı şehirde güvenli bir ortama kontrollü giriş dahil), iç ve dış saha maçları yerine fanuslar içinde yapılacak;

Her fanus 4 veya 8 takımdan oluşacak (bir veya iki eleme grubu şeklinde). Ev sahibi ülkelere bölgesel düzeyde karar verilecek ve zamanla duyurulacak.

FIBA, koronavirüs durumunu günlük olarak izlemeye ve gerektiğinde FIBA müsabakaları ile ilgili diğer güncellemeleri iletmeye devam edecek."

Sıradaki Haber
TBF'den "Türkiye Basketbol Tarihi" kitabı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz