Basketbol

Tarık Biberovic: Türkiye'yi seviyorum

21 Şubat 2024 Çarşamba 11:18 - Son Güncelleme 21 Şubat 2024 Çarşamba 11:23  |  Kaynak : İHA

Milli takım tercihini Türkiye’den yana kullanan Bosna Hersek asıllı milli basketbolcu Tarık Biberovic, "Türkiye Milli Takımı’nı tercih ettim. Türkiye’yi seviyorum. Uzun yıllardır buradayım" dedi.

A Milli Erkek Basketbol Takımı, FIBA EuroBasket 2025 Elemeleri B Grubu’nda, yarın deplasmanda İtalya ve 25 Şubat Pazar günü de Sinan Erdem Spor Salonu’nda İzlanda ile karşı karşıya gelecek. Bu iki maç öncesinde Fenerbahçe forması giyen ve milli takım tercihini Türkiye’den yana kullanan Bosna Hersek asıllı 23 yaşındaki basketbolcu Tarık Biberovic, açıklamalarda bulundu.

Uzun yıllardır Türkiye’de olduğunu söyleyen Biberovic, "Türkiye Milli Takımı’nı tercih ettim. Bu kararı vermek aslında o kadar kolay olmadı. Arkadaşlarımdan dolayı biraz kolay oldu. Türkiye’yi seviyorum. Uzun yıllardır buradayım. Takıma da güveniyorum. İyi olacağımızı düşünüyorum. İkide iki yaparak bu haftayı bitireceğimize inanıyorum" açıklamasında bulundu.

"İtalya ve İzlanda maçlarını kazanmak istiyoruz"

FIBA EuroBasket 2025 Elemeleri B Grubu’nda oynayacakları İtalya ve İzlanda karşılaşmalarını değerlendiren 23 yaşındaki basketbolcu, "Zorlu geçeceğini düşünüyorum. Onlar da çok kaliteli takımlar. İlk maçımız İtalya’da. Biz de hazırız. Bu maçları almak istiyoruz. O hırsı bütün takım arkadaşlarımda görüyorum. O yüzden iyi geçeceğini düşünüyorum" diye konuştu.

"Taraftarlarımızın karşısına çıkacağım için çok heyecanlıyım"

Sinan Erdem Spor Salonu’nda 25 Şubat Pazar günü oynayacakları İzlanda maçında ilk kez Türk taraftarların karşısına çıkacağını aktaran genç oyuncu, "Pazar günü ilk defa taraftarlarımızın karşısına çıkacağım için çok heyecanlıyım. Onlarsız olmuyor. Biz onlar için ve Türkiye için oynuyoruz. O maçı taraftarlarımızın önünde kazanmak için elimizden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı.

"En büyük hedefim; olabileceğimin en iyisi olmak"

Kariyer hedefleri ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Tarık Biberovic, "En büyük hedefim; olabileceğimin en iyisi olmak. Potansiyelim neyse ona ulaşmak istiyorum. Gerçekten elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Uzun yıllardır çok çalışıyorum. Şimdi süre aldıkça bunları yavaş yavaş göstermeye başladım. Henüz gerçek performansımı göstermediğimi düşünüyorum" dedi.

Erkan Yılmaz: Elemelere kazanarak başlamak istiyoruz

Milli basketbolcu Erkan Yılmaz, FIBA EuroBasket 2025 Elemeleri B Grubu’nda oynayacakları İtalya ve İzlanda maçlarını kazanarak elemelere başlamak istediklerini dile getirdi.

A Milli Erkek Basketbol Takımı, FIBA EuroBasket 2025 Elemeleri B Grubu’nda yarın deplasmanda İtalya ve 25 Şubat Pazar günü de Sinan Erdem Spor Salonu’nda İzlanda ile karşı karşıya gelecek. Zorlu iki müsabaka öncesi Anadolu Efes forması giyen 26 yaşındaki milli basketbolcu Erkan Yılmaz, açıklamalarda bulundu.

"Kazanarak Avrupa Şampiyonası elemelerine başlamak istiyoruz"

Fikstür yoğunluğundan dolayı hazırlık sürecinin kısa olduğunu ifade eden Yılmaz, "Sıkışık bir fikstür olduğu için dün toplandık. Hızlı bir şeklide üzerinden geçmemiz gereken şeyler vardı. Dün de çalışmalarınızı sürdürdük. Milli forma olunca en hazır şekilde İtalya’ya gitmek ve kazanarak Avrupa Şampiyonası elemelerine başlamak istiyoruz" dedi.

"Hedefimiz Avrupa Şampiyonası’na gidebilmek"

Grupta 2’de 2 yapmak istediklerini aktaran 26 yaşındaki basketbolcu, "Tabii ki de bu gruptan çıkacağız. Burada en önemli şey en iyi şekilde bitirip, Avrupa Şampiyonası’na gidebilmek. Bizim hedefimiz bu. İnşallah 2’de 2 ile başlamak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda 25 Şubat Pazar günü oynayacakları İzlanda maçına taraftarları davet eden Yılmaz, "Ay-yıldızlı forma olunca buranın dolu olacağını düşünüyorum. Herkes buraya gelecektir. Tabii ki de çok güzel bir atmosfer olacaktır. Umarım Pazar günü galibiyeti taraftarlarımıza armağan edebiliriz" şeklinde konuştu.

"Bu maçları en iyi şekilde geçeceğimizi düşünüyorum"

NBA’de oynayan milli basketbolcuların eksikliğini hissettirmemek istediklerini de sözlerine ekleyen başarılı basketbolcu, "Hissettirmemeye çalışacağız. Sonuçta kadroda bulunan herkes altyapılardan, kendi takımlarında beraber oynayan, beraber büyüdüğümüz insanlar. Kısa bir hazırlık sürecinde birbirimize alışmamızın daha kolay olacağını düşünüyorum. Onların yokluğunu hissettirmeden bu maçları en iyi şekilde geçeceğimizi düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Erkan Yılmaz, bireysel performansı ile ilgili de, "Ben her zaman sahada elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Sakatlanana kadar da böyleydi, bunun dönüşünde de böyle olacak. Sağlıklı olduğum sürece en iyisini yapmaya çalışıyorum. Bir sıkıntım olmadığı sürece de Ergin Hocam çağırdığı zaman burada olmaya devam edeceğim" diye konuştu.

Sıradaki Haber
Milliler kötü başladı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz