17
Şubat 2019
Pazar

ABD'de heykeli dikilen sporcular

David Beckham, ABD'de heykeli dikilen ilk futbolcu olacak. ABD'de spora damga vurmuş birçok ismin heykeli bulunuyor. En dikkat çekenlerini seçtik.
  • 11.02.2019 / 13:48 - trtspor.com.tr

ABD'de David Beckham'ın heykeli dikilecek. Beckham, böylece ABD'de heykeli dikilecek ilk futbolcu olacak. Beckham'ın daha önce formasını giydiği Los Angeles Galaxy takımı İngiliz futbolcuyla iki kez şampiyonluk yaşamıştı. 

MLS'in ilk yıldız transferlerinden biri olan Beckham, LA Galaxy takımının formasını 6 yılda 98 kez giydi. ABD'de Inter Miami adında bir takımın sahibi de olan Beckham, ABD'de futbolun tanınması ve gelişmesi açısından en önemli kişilerden biri olarak gösteriliyor. 


ABD, sporda büyük başarı elde eden saygın sporcuları, onurlarına heykel dikerek gururlandırıyor. Özellikle ülkede daha popüler olan basketbol, beyzbol ve Amerikan Futbolu gibi dalların yıldızlarının heykellerini neredeyse her şehirde görmek mümkün. 

ABD'de heykeli dikilen spor adamlarından bazılarını seçtik: 

Michael JordanMichael Jordan, basketbol tarihinin en büyük oyuncusu olarak gösteriliyor.


Magic Johnson Magic Johnson, Los Angeles Lakers ile özdeşleşmiş basketbol tarihinin en önemli isimlerinden biri.


Willie Howard MaysLakabı 'The Say Hey Kid' ABD'de beyzbola damga vurmuş oyunculardan biri.


Ted WilliamsTed Williams, beyzbolda tarihin en başarılı isimlerinden biri.  


Artur Ashe


Artur Ashe, 3 Grand Slam kazanan ABD'li tenisçi. Aynı zamanda Wimbledon, ABD Açık ve Avustralya Açık'ı kazanan ilk siyahi raket. 


Vincent Lombardi 


Vincent Lombardi, Amerikan Futbolu tarihinin en başarılı koçlarından biri. 
Arnold PalmerArnold Palmer, golf dünyasının gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biri olarak gösteriliyor. Nick SabanNick Saban, ABD'de en çok sevilen Amerikan Futbolu koçlarından biri. 

Rocky Rocky, tüm zamanların en çok izlenen spor filmlerinden biri. Sylvester Stallone'nin canlandırdığı Rocky, önündeki engelleri ve rakipleri geçerek başarılı olmak isteyen bir boksör olarak karşımıza çıkıyordu. 

Kaynak: TRT SPOR