Placeholder Broadage Row
Gobert'in hedefi "All-Star" seçilmek

''En fazla 5 yıl içerisinde All-Star seçilmeyi umuyorum''

Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) Utah Jazz forması giyen Fransız pivot Rudy Gobert, en fazla 5 yıl içerisinde All-Star seçilmeyi hedeflediğini söyledi.

Utah Jazz'ın 22 yaşındaki oyuncusu Gobert, bu sezon sergilediği performans ve geleceğe yönelik hedefleriyle ilgili NBA'in resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Gelecek sezondan itibaren NBA'de play-off oynamayı hedeflediklerini aktaran Gobert, "Genç bir takımız ve hala gelişme kaydedebiliriz. Büyük bir yıldıza ihtiyacımız yok çünkü takımımız, diğer ekipler kadar iyi. 'NBA'de yılın savunmacısı' ödülünü kazanmayı ve en fazla 5 yıl içerisinde All-Star seçilmeyi umuyorum. All-Star'a seçilmek bütün NBA oyuncularının hayalidir ve benim de kariyer hedeflerimin önemli bir parçası" ifadelerini kullandı.

Utah Jazz'ın 2013'te 1. tur 27. sıradan draft ettiği Fransız oyuncu Gobert, ilk 5'te sahaya çıkmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, "Takımın savunmadaki lideri olmaya devam etmek istiyorum. Oyuncular bana saygı duyuyor. Bazen bana bunu söylemek için, tıpkı Marc Gasol'un geçen defa yaptığı gibi maçtan sonra yanıma geliyorlar" dedi.

Takımın başantrenörü Quin Snyder ile arasındaki ilişkiye değinen Gobert, "Hiçbir koçla aramda bu kadar iyi bir ilişki olduğunu hatırlamıyorum. Onunla aynı basketbol felsefesini benimsiyoruz, oyunu aynı pencereden değerlendirebiliyoruz ve iyi anlaşıyoruz. Bazen sanki benim düşüncelerimi okuyormuş gibi hissediyorum. Takım ve ben onun sayesinde geliştik. Bir koçtan daha fazlasını bekleyemezdim" değerlendirmesinde bulundu.

Gösterdiği gelişimin kendisini şaşırtmadığını da kaydeden Gobert, şu anki seviyesine gelebilmek adına çok çalıştığını ve oyununun üzerine yeni bir şeyler katmak için çalışmaya devam ettiğini sözlerine ekledi.

Gobert, bu sezon NBA'de 7,6 sayı, 9 ribaunt ve 1,2 asist ortalamalarıyla mücadele ediyor.

AA