Tüm Ligler
Tüm Ligler
Süper Lig
TFF 1. Lig
Premier Lig
Primera Lig
Bundesliga I
Serie A
Ligue 1
13
Aralık 2019
Cuma
CANLI
Basketbol

Euroleague heyecanı başlıyor

13 Nisan 2015 Pazartesi 21:30 - Son Güncelleme 14 Nisan 2015 Salı 10:06

THY Euroleague'de temsilcilerimiz F.Bahçe Ülker ve A. Efes parkeye çıkıyor.

Basketbol THY Avrupa Ligi'nde play-off çeyrek final heyecanı bugün oynanacak maçlarla başlayacak.

Bu organizasyonda çeyrek finale çıkma başarısı gösteren Fenerbahçe Ülker, İsrail'in Maccabi Electra, Anadolu Efes ise İspanya'nın Real Madrid takımıyla Dörtlü Final'e çıkmak için mücadele edecek. CSKA Moskova, Panathinaikos, Olympiakos ve Barcelona ise çeyrek finaldeki diğer ekipler olacak.

THY Avrupa Ligi play-off çeyrek final eşleşmelerinde 3 galibiyete ulaşan takım, Dörtlü Final'e yükselecek.

Grubunu eşleştiği rakibine göre üst sırada bitiren ekip, seride ev sahibi avantajını elinde bulunduracak ve ilk iki maç ile gerektiği takdirde beşinci maçı sahasında oynayacak.

Dörtlü Final maçları, 15-17 Mayıs'ta İspanya'nın başkenti Madrid'de yapılacak.

Haftanın programı

Çeyrek finalde sahne alacak ilk Türk ekibi Fenerbahçe Ülker olacak. Saha avantajını elinde bulunduran sarı-lacivertliler, yarın İsrail'in Maccabi Electra takımını konuk edecek.

Yarın ayrıca Rusya'nın CSKA Moskova takımıyla Yunanistan'ın Panathinaikos ekibi Moskova'da karşılaşacak.

Saha avantajı olmayan Anadolu Efes ise 15 Nisan Çarşamba günü deplasmanda İspanya'nın Real Madrid takımının karşısına çıkacak.

1. maçlar

14 Nisan Salı:

20.00 CSKA Moskova-Panathinaikos

21.00 Fenerbahçe Ülker-Maccabi Electra

15 Nisan Çarşamba:

20.00 Barcelona-Olympiakos

22.00 Real Madrid-Anadolu Efes

2. maçlar

16 Nisan Perşembe:

20.00 CSKA Moskova-Panathinaikos

21.00 Fenerbahçe Ülker-Maccabi Electra

17 Nisan Cuma:

20.00 Real Madrid-Anadolu Efes

22.00 Barcelona-Olympiakos

3. maçlar

20 Nisan Pazartesi:

21.05 Maccabi Electra-Fenerbahçe Ülker

21.45 Panathinaikos-CSKA Moskova

21 Nisan Salı:

20.00 Olympiakos-Barcelona

21.45 Anadolu Efes-Real Madrid

4. maçlar (gerekirse)

22 Nisan Çarşamba:

21.05 Maccabi Electra-Fenerbahçe Ülker

21.45 Panathinaikos-CSKA Moskova

23 Nisan Perşembe:

20.00 Anadolu Efes-Real Madrid

22.00 Olympiakos-Barcelona

5. maçlar (gerekirse)

28 Nisan Salı:

20.00 CSKA Moskova-Panathinaikos

20.00 Fenerbahçe Ülker-Maccabi Electra

22.00 Real Madrid-Anadolu Efes

29 Nisan Çarşamba:

22.00 Barcelona-Olympiakos