22
Ağustos 2019
Perşembe
Basketbol

THY Avrupa Ligi'nde fikstür açıklandı

19 Temmuz 2019 Cuma 15:26 - Son Güncelleme 19 Temmuz 2019 Cuma 18:30

THY Avrupa Ligi'nde 2019-2020 sezonunun fikstürü belli oldu.

Organizasyondan yapılan açıklamaya göre, 3 Ekim'de başlayacak normal sezonun ilk haftasında Türk takımlarının rakipleri, İspanyol kulüpleri olacak. Fenerbahçe Beko, ilk maçına Real Madrid deplasmanında çıkarken, Anadolu Efes ise Barcelona Lassa'yı konuk edecek.

Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes arasındaki derbi heyecanı ise 13. haftada yaşanacak. İki takım, 12 Aralık Perşembe günü Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda karşılaşacak.

Normal sezonda devre arasına 3 Ocak 2020'de girilirken, 10 Nisan 2020'de ise maçlar sona erecek. Dörtlü Final ise 22-24 Mayıs 2020 tarihleri arasında Almanya'nın Köln kentindeki Lanxess Arena'da oynanacak.

THY Avrupa Ligi'nde ilk hafta programı şöyle:

Khimki (Rusya) - Maccabi FOX (İsrail)

Bayern Münih (Almanya) - AX Armani Exchange Olimpia Milan (İtalya)

LDLC ASVEL (Fransa) - Olympiakos (Yunanistan)

Real Madrid (İspanya) - Fenerbahçe Beko

Zalgiris (Litvanya) - Baskonia (İspanya)

Anadolu Efes - Barcelona Lassa (İspanya)

ALBA Berlin (Almanya) - Zenit (Rusya)

Panathinaikos (Yunanistan) - Kızılyıldız (Sırbistan)

Valencia (İspanya) - CSKA Moskova (Rusya)

Anadolu Efes'in fikstürü

1. hafta: Anadolu Efes - Barcelona (4 Ekim 2019, Cuma - 20:30)

2. hafta: Anadolu Efes - Alba Berlin (11 Ekim 2019, Cuma - 20:30)

3. hafta: Valencia Basket - Anadolu Efes (18 Ekim 2019, Cuma - TSİ 22:00)

4. hafta: Anadolu Efes - Real Madrid (24 Ekim 2019, Perşembe - 20:30)

5. hafta: Anadolu Efes - Kızılyıldız (29 Ekim 2019, Salı - 20:30)

6. hafta: Panathinaikos Opap - Anadolu Efes (31 Ekim 2019, Perşembe - TSİ 22:00)

7. hafta: Olympiacos - Anadolu Efes (7 Kasım 2019, Perşembe - TSİ 22:00)

8. hafta: Anadolu Efes - Zenit St Petersburg (14 Kasım 2019, Perşembe - 20:30)

9. hafta: LDLC Asvel Villeurbanne - Anadolu Efes (19 Kasım 2019, Salı - TSİ 22:45)

10. hafta: AX Armani Exchange Milan - Anadolu Efes (22 Kasım 2019, Cuma - TSİ 22:45)

11. hafta: Anadolu Efes - Bayern Münih (29 Kasım 2019, Cuma - 20:30)

12. hafta: Baskonia Vitoria Gasteiz - Anadolu Efes (6 Aralık 2019, Cuma - TSİ 23:00)

13. hafta: Fenerbahçe Beko - Anadolu Efes (12 Aralık 2019, Perşembe - 20:45)

14. hafta: Zalgiris Kaunas - Anadolu Efes (17 Aralık 2019, Salı - TSİ 21:00)

15. hafta: Anadolu Efes - CSKA Moskova (20 Aralık 2019, Cuma - 20:30)

16. hafta: Anadolu Efes - Maccabi Fox Tel Aviv (26 Aralık 2019, Perşembe - 20:30)

17. hafta: Anadolu Efes - Khimki (3 Ocak 2020, Cuma - 20:30)

18. hafta: Barcelona - Anadolu Efes (10 Ocak 2020, Cuma - TSİ 23:00)

19. hafta: Anadolu Efes - AX Armani Exchange Milan (14 Ocak 2020, Salı - 20:30)

20. hafta: Anadolu Efes - LDLC Asvel Villeurbanne (17 Ocak 2020, Cuma - 20:30)

21. hafta: Real Madrid - Anadolu Efes (24 Ocak 2020, Cuma - TSİ 23:00)

22. hafta: Kızılyıldız - Anadolu Efes (31 Ocak 2020, Cuma - TSİ 21:00)

23. hafta: CSKA Moskova - Anadolu Efes (4 Şubat 2020, Salı - TSİ 20:00)

24. hafta: Anadolu Efes - Zalgiris Kaunas (6 Şubat 2020, Perşembe - 20:30)

25. hafta: Bayern Münih - Anadolu Efes (21 Şubat 2020, Cuma - TSİ 22:30)

26. hafta: Alba Berlin - Anadolu Efes (27 Şubat 2020, Perşembe - TSİ 22:00)

27. hafta: Maccabi Fox Tel Aviv - Anadolu Efes (4 Mart 2020, Çarşamba - TSİ 22:05)

28. hafta: Anadolu Efes - Olympiacos (6 Mart 2020, Cuma - 20:30)

29. hafta: Anadolu Efes - Valencia Basket (12 Mart 2020, Perşembe - 20:30)

30. hafta: Anadolu Efes - Baskonia Vitoria Gasteiz (20 Mart 2020, Cuma - 20:30)

31. hafta: Zenit St Petersburg - Anadolu Efes (25 Mart 2020, Çarşamba - TSİ 20:00)

32. hafta: Anadolu Efes - Panathinaikos Opap (27 Mart 2020, Cuma - 20:30)

33. hafta: Khimki - Anadolu Efes (3 Nisan 2020, Cuma - TSİ 20:00)

34. hafta: Anadolu Efes - Fenerbahçe Beko (10 Nisan 2020, Cuma - 20:30)

Fenerbahçe Beko'nun fikstürü

1. Hafta: 3 Ekim Perşembe - Real Madrid - Fenerbahçe Beko (21.00 yerel saat)

2. Hafta: 10 Ekim Perşembe - Kızılyıldız - Fenerbahçe Beko (19.00 yerel saat)

3. Hafta: 17 Ekim Perşembe - Fenerbahçe Beko - Baskonia (20.45)

4. Hafta: 25 Ekim Cuma - AX Armani Milan – Fenerbahçe Beko (20.45 yerel saat)

5. Hafta: 30 Ekim Çarşamba - Maccabi FOX – Fenerbahçe Beko (21.05 yerel saat)

6. Hafta: 1 Kasım Cuma - Fenerbahçe Beko - Zalgiris Kaunas (20.45)

7. Hafta: 8 Kasım Cuma - Fenerbahçe Beko - Bayern Münih (20.45)

8. Hafta: 15 Kasım Cuma - CSKA Moskova - Fenerbahçe Beko (20.00 yerel saat)

9. Hafta: 20 Kasım Çarşamba - Barcelona - Fenerbahçe Beko (21.00 yerel saat)

10. Hafta: 22 Kasım Cuma - ASVEL - Fenerbahçe Beko (20.45 yerel saat)

11. Hafta: 28 Kasım Perşembe - Fenerbahçe Beko - Khimki Moskova (20.45)

12. Hafta: 6 Aralık Cuma - Fenerbahçe Beko - Alba Berlin (20.45)

13. Hafta: 12 Aralık Perşembe - Fenerbahçe Beko - Anadolu Efes (20.45)

14. Hafta: 17 Aralık Salı - Panathinaikos– Fenerbahçe Beko (21.00 yerel saat)

15. Hafta: 19 Aralık Perşembe - Fenerbahçe Beko - Zenit St. Petersburg (20.45)

16. Hafta: 27 Aralık Cuma - Fenerbahçe Beko - Valencia (20.45)

17. Hafta: 2 Ocak Perşembe - Olympiacos - Fenerbahçe Beko (21.00 yerel saat)

18. Hafta: 9 Ocak Perşembe - Baskonia - Fenerbahçe Beko (21.00 yerel saat)

19. Hafta: 14 Ocak Salı - Fenerbahçe Beko - ASVEL (20.45)

20. Hafta: 16 Ocak Perşembe - Fenerbahçe Beko - Barcelona (20.45)

21. Hafta: 24 Ocak Cuma - Fenerbahçe Beko - AX Armani Milan (20.45)

22. Hafta: 30 Ocak Perşembe - Alba Berlin - Fenerbahçe Beko (20.00 yerel saat)

23. Hafta: 5 Şubat Çarşamba - Zenit St. Petersburg - Fenerbahçe Beko (20.00 yerel saat)

24. Hafta: 7 Şubat Cuma - Fenerbahçe Beko - Maccabi FOX (20.45)

25. Hafta: 20 Şubat Perşembe - Fenerbahçe Beko - Real Madrid (20.45)

26. Hafta: 28 Şubat Cuma - Valencia - Fenerbahçe Beko (21.00 yerel saat)

27. Hafta: 4 Mart Çarşamba - Fenerbahçe Beko - Kızılyıldız (20.45)

28. Hafta: 6 Mart Cuma - Khimki Moskova - Fenerbahçe Beko (20.00 yerel saat)

29. Hafta: 13 Mart Cuma - Fenerbahçe Beko - Panathinaikos (20.45)

30. Hafta: 20 Mart Cuma - Bayern Münih - Fenerbahçe Beko (20.30 yerel saat)

31. Hafta: 24 Mart Salı - Zalgiris Kaunas - Fenerbahçe Beko (20.00 yerel saat)

32. Hafta: 26 Mart Perşembe - Fenerbahçe Beko - CSKA Moskova (20.45)

33. Hafta: 2 Nisan Perşembe - Fenerbahçe Beko - Olympiacos (20.45)

34. Hafta: 10 Nisan Cuma - Anadolu Efes - Fenerbahçe Beko (20.30)

Kaynak: AA