Detay

Devler sahnesinde tarihi zafere doğru

17 Ağustos 2023 Perşembe 16:40 - Son Güncelleme 17 Ağustos 2023 Perşembe 16:56  |  Kaynak : TRT SPOR

2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası finali için geri sayıma geçildi. Unutulmaz anlar, sürprizler ve yaşattığı ilklerle hafızalara kazınan turnuvada; İspanya ve İngiltere tarihlerinde ilk kez şampiyonluk mücadelesi verecek.

2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası, kimi zaman büyük sürprizlere, kimi zaman bir peri masalının gerçeğe dönüşmesine, kimi zamansa hayallerin yarım kaldığı dramatik anlara sahne oldu.

Dev turnuvada artık final zamanı...Organizasyon, iki sürpriz takımdan birinin taç giymesiyle son bulacak. Tarihlerinde ilk kez finale yükselen İngiltere ile İspanya, dünyanın en büyüğü olmak için kozlarını paylaşacak

Son Avrupa Şampiyonu Adalılar, hücum hattındaki kalitesiyle kupaya daha yakın görünse de, zoru başaran Matadorlar son bir adım daha atıp şampiyonluğa ulaşmak istiyor.

İngiltere'nin inancı sonsuz... Lauren James'in yokluğunda ev sahibi Avustralya'yı 3-1 yenerek güven tazeleyen Ada ülkesi, yeni bir zafer peşinde

Diğer finalist İspanya ise tam anlamıyla bir peri masalı yaşıyor. Federasyonla yaşanan anlaşmazlık nedeniyle 10 oyuncunun turnuvadan çekilmesi ve kampta yaşanan huzursuzluklar onları dezavantajlı hale getirmişti.

Üstelik 2 yıldır FIFA yılın kadın futbolcusu ödülünü kimselere kaptırmayan Alexia Putellas da yoktu.

Tüm bunlar göz önüne alındığında, Fransa, Kanada ve son olarak İsveç'i geçerek finale ulaşmaları, başarılarını daha da etkileyici kıldı.

Artık kupa için sona bir adım kaldı. İngiltere'nin; Hemp, Toone, Russo ve cezadan dönecek Lauren James'ten oluşan hücum dörtlüsü mü? Yoksa dev rakiplerini birer birer saf dışı bırakan İspanyolların kararlılığı mı? Bu sorunun cevabı Pazar günü 13.00'te başlayacak finalde belli olacak.

Avustralya Stadı, bir ülkenin tarihinde ilk kez Dünya Kupası kaldırmasına sahne olacak. Sonuç ne olursa olsun, 2023 FIFA Kadınlar Dünya Kupası unutulmaz anları, sürprizleri ve yaşattığı ilklerle tarihteki yerini çoktan aldı bile... 

Dev final TRT SPOR'dan canlı yayınlanacak.

Sıradaki Haber
İsveç, kritik bir eşikte
Yükleniyor lütfen bekleyiniz