26
Ocak 2020
Pazar
Detay

‘’Kanatlanıp uçtuğun yerde bahtiyar ol’’

05 Eylül 2019 Perşembe 09:34 - Son Güncelleme 05 Eylül 2019 Perşembe 11:37

Türk futbolunun en acı kayıplarından biriydi Ediz, henüz 26 yaşındayken gözlerini yummuştu hayata. Vefatının 7. yılında Ediz Bahtiyaroğlu’nu saygı ve rahmetle anıyoruz.

Genç yaşında Eskişehirspor’un efsaneleri arasına giren Ediz Bahtiyaroğlu’nun vefatının üzerinden 7 yıl geçti.

“Kanatlanıp uçtuğun yerde, bahtiyar ol’’ sözleri bize bundan tam 7 yıl önce geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Ediz Bahtiyaroğlu’nu hatırlatıyor.

Ediz Bahtiyaroğlu, maddi imkansızlıklar içerisinde başladı tutkuyla bağladığı futbola. 17 yaşına kadar Bursaspor’un PAF takımında forma giydi, Samet Aybaba, Ediz’in bonservisini alıp Ankaraspor’a transfer olmasını sağladı. Genç Ediz Ankaraspor formasını Intertoto Kupası maçında ilk kez sırtına geçirdi. 1 yıl Keçiörengücü’ne kiralansa da sezon sonunda Aykut Kocaman tarafından Ankaraspor’un kamp kadrosuna dahil edildi.

Ediz, 2011-12 sezonunda Eskişehirspor’a transfer olmuş ve 10 maç takımının formasını giymişti. 30 Eylül 2006’da ilk 11’de çıktığı Sivasspor maçıyla çoktan takımın kadrosunun değişmezleri arasına girmişti bile.

Türk futbolunun en kara günlerinden biriydi 5 Eylül 2012. Futbola tutkuyla bağlanan Ediz Bahtiyaroğlu evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti.

En yakın arkadaşı olan Hürriyet Gücer onun yokluğunu ‘’Koca şehirde tek başına bıraktın beni Edizim. Bir kızım bir de oğlum vardı, oğlumu kaybettim. Mekanın cennet olsun sol yanım. Ben sensiz ne yaparım yalvarırım söyle yapayalnız’’ sözleriyle anlatmıştı.

Eski takım arkadaşları Hürriyet Gücer ve Alper Potuk’un Twitter üzerinde Ediz Bahtiyaroğlu ile ilgili yaptığı yazışma hala unutulmayanlar arasında...

Kaynak: TRT SPOR

Etiketler : edizFutbol