Placeholder Broadage Row
2017 Türkiye Fair Play Ödülleri sahiplerini buldu

-

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından verilen 2017 Türkiye Fair Play Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Ataköy'deki Olimpiyatevi'nde düzenlenen törene TMOK Başkanı Uğur Erdener, TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar, Yunanistan Olimpiyat Komitesi Başkanı Spyros Capralos, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ve TMOK yönetim kurulu üyeleri katıldı.

TMOK Başkanı Uğur Erdener, temel amaçlarının çocuklara ve gençlere saygı, dostluk ve fair play gibi olimpik değerleri benimsetmek olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"TMOK, fair play düşünce ve davranış biçiminin ülke genelinde yaygınlaşması için çalışmaktadır. Fair Play Ödülleri bunlardan bir tanesi, belki de en değerlisi. Bir konuda ödül vermek konuyu gündem haline getirmek çok önemli. TMOK'un ödüllerini itibarlı kılan şey hak eden kişilere vermesidir. Ödül sahiplerini gönülden kutluyorum. Kazanmak ve kaybetmenin ortak zarafeti rakiplerin dostluğudur. Fair play önce iyi, dürüst ve doğru insan olmaktır."

Rakibi Naim Süleymanoğlu'nun cenazesinde Türk bayrağına sarılı tabutunu öperek Sportif Fair Play Davranış Dalı Büyük ödülünü kazanan ancak ödül törenine katılamayan Yunan halterci Valerios Leonidis'in mesajını Yunanistan Olimpiyat Komitesi Başkanı Spyros Capralos okudu.

Organizasyonda bulunamadığı için üzüntülerini belirten Leonidis, mesajında, "TMOK'a teşekkür ederim. Naim Süleymanoğlu benim rakibim ve dostumdu. Bu güzel ödülle tüm dünyaya vermek istediğimiz mesaj; ülkelerin kardeşliğidir." ifadelerine yer verdi.

Gecede ayrıca 9-25 Şubat tarihlerinde Güney Kore'nin PyeongChang şehrinde düzenlenen Kış Olimpiyat Oyunları'nda mücadele eden Fatih Arda İpçioğlu, Ayşenur Duman, Hamza Dursun, Ömer Ayçiçek, Serdar Deniz, Özlem Çarıkçıoğlu'na TMOK Başkanı Uğur Erdener tarafından olimpiyat rozeti verildi. Alper Uçar ve Alisa Agafonova ise gecede yer almadı.

TMOK 2017 Türkiye Fair Play Ödülleri'nin sahipleri şöyle:

Sportif Fair Play Davranış Dalı:

Büyük ödül: Valerios Leonidis

Şeref diploması: Fenerbahçe ve Galatasaray kadın voleybol takımları ile Batuhan Erikli

Kutlama mektubu: Devrim Şahin, Trabzon İMKB Kız Meslek Lisesi Futsal Takımı ve Nil Çokgezen

Sportif Fair Play Kariyer Dalı:

Büyük ödül: Salih Bora

Şeref diploması: Ampute Milli Futbol Takımı ve Olgun Atilla

Kutlama mektubu: Birsel Vardarlı Demirmen, Yasemin Horasan ve Şemsi Keser

Sportif Fair Play Tanıtım Dalı:

Büyük ödülü: Hülya Bingöl

Şeref diploması: Kamil Resa Alsaran ve Vural Tandoğan, İstanbul Soma Aslangücü Spor Kulübü

Kutlama mektubu: Ayhan Kep, Osman Pişirici

Toplumsal Fair Play Ödül Sahibi:

Büyük ödül: Kamber Baykal

TMOK Özel Kutlama Belgesi:

Altınboynuz Spor Kulübü

TMOK Teşekkür Belgesi:

İsmail Akça

Fair Play Şükran Plaketi:

Nevzat Cangöz

Hüseyin Yıldırım

Bornova Belediyesi

Hasan Pulat

Spor İstanbul