31
Ekim 2020
Cumartesi
Diğer Sporlar

IOC'den ekonomik tedbir

30 Nisan 2020 Perşembe 10:35 - Son Güncelleme 30 Nisan 2020 Perşembe 10:38

Koronavirüs salgını spor ekonomisini de olumsuz etkiledi. Bu kapsamda Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, komitenin bütçesini ve önceliklerini gözden geçireceklerini söyledi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle iptal edilen veya ertelenen organizasyonlar sporun ekonomik boyutunu da zora soktu.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, salgın nedeniyle bütçelerini ve önceliklerini gözden geçirecekleri belirtti.

Bach, komitenin internet sitesinde yer alan açık mektubunda, pandeminin spor dünyasını ciddi şekilde etkilediğini kaydetti.

Salgın sonrası dünyada nelerin değişeceğinin bilinmediğini vurgulayan Bach, "Bazı aktivitelerimizin kapsamını gözden geçirmeli ve yeni realiteye göre gerekli değişiklikleri yapmalıyız. IOC yönetimi de bütçesini ve önceliklerini gözden geçirecek" ifadelerini kullandı.

2020 Tokyo Olimpiyatları'nın ertelendiğini hatırlatan Bach, "Erteleme maliyetine ilişkin henüz kesin bir rakam vermek zor ancak birkaç yüz milyon doları bizim omuzlamamız gerektiğini biliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Sıradaki Haber
Uluslararası Olimpiyat Komitesi, bütçesini ve önceliklerini gözden geçirecek
Yükleniyor lütfen bekleyiniz