21
Eylül 2020
Pazartesi
Diğer Sporlar

9 ay önce başladı, uluslararası turnuvada birinci oldu

09 Aralık 2019 Pazartesi 09:52 - Son Güncelleme 09 Aralık 2019 Pazartesi 10:06

4. Uluslararası Madenciler Kupası Judo Turnuvasında 57 kiloda Beyza Gülser Baş (11) judoya başlayalı 9 ay olmasına rağmen tüm rakiplerini yenerek uluslararası turnuvada birinci oldu.

Zonguldak'ta düzenlenen 4. Uluslararası Madenciler Kupası Judo Turnuvasına 3 ülke, 23 il, 576 sporcu katıldı.

4. Uluslararası Madenciler Kupası Judo Turnuvasında Amasya’nın Merzifon İlçe Belediyespor Kulübü sporcularından 57 kiloda Beyza Gülser Baş (11) birinci olurken, 44 kiloda Ece Duran (11) ikinci oldu.

Her gün Merzifon Kapalı Spor salonunda 3 saat çalışan öğrencileri ziyaret eden Merzifon İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Fatih Torun, “Sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ediyorum. Bizim bu tesisleri yenilememizle birlikte birçok antrenman salonu elde etmiş olduk ve bu çalışmalarımıza da olumlu yönde etki etti. Zonguldak’ta düzenlenen uluslararası madenciler turnuvası da önemliydi. 500’ün üzerinde sporcunun birçok yabancı ülkenin katıldığı bir turnuvaya ilçemizden 10 tane sporcumuzu gönderdik ve bunların içinde de bir tane birincilik, bir tane ikincilik derecesi aldık. Bu dereceler ileride yapılacak uluslararası şampiyonalar için sporcularımızın içinde önemli. Diğer sporcularımız da bu başarıları elde edecekler” dedi.

Uluslararası turnuvada 57 kiloda birinci olan Beyza Gülser Baş, “Judoya başlayalı 9 ya da 10 ay oldu. Sporumu seviyorum. İlk maça çıktığımda ayaklarım titriyordu, basamıyordum. Güzel ve zordu. Birinci olmak gurur ve onur ediciydi” dedi.

Turnuvada 44 kiloda ikinci olan Ece Duran ise “Judoyu yaklaşık 1,5 senedir yapıyorum. Hedefim ileride milli takıma gitmek. İkinci oldum, maçlara çıkmadan önce birinci olmak istemiyordum, ikinci olmak istiyordum ama birincilik maçına çok iyi hazırlanmıştım. Maalesef birinci olamadım. İlk başta birinciliği kazanamam diye gitmiştim ama maça çıktım, rakip kolaydı. Bazı kendi yapamadığım şeylerden dolayı kaybettim. İlk madalyamı aldım şu anda uluslararası maçta” şeklinde konuştu.

Sporcular için fahri antrenörlük yapan Esra Hökelek, “Yetiştirdiğimiz öğrenciler bizi hep gururlandırdılar. Binlerce öğrencimize judoyu tanıtıp, judonun içinde bulunması için fırsat verdik, bizim için çok onur verici bir durum. Zonguldak’ta 4. Uluslararası Madenciler Kupası Judo Turnuvası yapıldı. 3 ülke, 23 ilden 576 sporcu katılmıştı. Çok büyük ve güzel bir organizasyon oldu. 10 sporcu ile gittiğimiz bu turnuvada 44 kiloda Ece Duran ikincilik alarak, +57’de Beyza Gülser Baş kızımız ise şampiyonluk elde ederek, bizin onurlandırdı, gururlandırdılar. Bunlar tabi ki çocuklarımız için bir başlangıç. Önümüzde büyük müsabakalar var. Yapılan turnuvalar çocukların Türkiye Şampiyonalarına hazırlanmaları için çok büyük fırsat. 2020’de yapılacak olan Minikler Türkiye Şampiyonasında ve okullar arası Türkiye Şampiyonasında kızlarımızdan madalya bekliyorum. Umut ediyorum ki daha nice başarılara imza atacaklar.” dedi.

Kaynak: TRT SPOR

Sıradaki Haber
Halterde 14 madalya
Yükleniyor lütfen bekleyiniz