2
Temmuz 2020
Perşembe
Diğer Sporlar

Kazandığı madalyaları Somalı madencilere hediye etti

09 Ağustos 2014 Cumartesi 14:10 - Son Güncelleme 09 Ağustos 2014 Cumartesi 14:15

Demirhan: ''Onların adına bir şeyler yapabildiysek ne mutlu bize''

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu Müessesesi maden ocağında çalışan 38 yaşındaki lisanslı atlet Kadir Demirhan, "Türkiye Master Atletizm Veteranlar Şampiyonası"nda elde ettiği madalyaları Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden meslektaşlarına adadı.

Soma faciasında hayatını kaybeden 301 maden işçisi için İzmir'de 2-3 Ağustos'ta düzenlenen şampiyonada kolundaki siyah bantla koşan Demirhan, madencilerin sadece yer altıyla değil, sosyal alandaki başarılarıyla da gündeme gelmesini sağlıyor.

Demirhan, hedefinin her zaman atletizmde daha iyi derece elde etmek olduğunu söyledi.

Atletizmle kendisini tanıştıran akrabası Abdullah Demirhan'a her zaman büyük minnet duyduğunu ifade eden Kadir Demirhan, şöyle konuştu:

"Yer altındaki işimden çıktıktan sonra yaptığım antrenmanlar beni zorlamasına rağmen, belli bir amaç için koşuyorum. Soma'da meslektaşlarımız hayatını kaybedince bir madenci olarak bu olay bizi derinden sarstı. Madende hayatını kaybeden meslektaşlarım anısına İzmir'de Türkiye Masterler Yarışması'na katıldım. Onların adına bir şeyler yapabildiysek ne mutlu bize. Özellikle şunu söyleyebilirim. Yarışma sırasında görevli arkadaşlar, Soma'da kaybettiğimiz işçiler için koşacağımı öğrendiklerinde gurur duydu ve çok farklı duygular yaşadı. Bunun için de gelip teşekkür edenler oldu. Onların desteğini görmem beni çok sevindirdi."

Yarışmaya üç kategoride katıldığını anlatan Demirhan, "Yarışmada 400 metre erkekler kategorisinde birinci, 5000 metrede de 3. oldum. 5000 metrelik koşuda sağ ayağımda ufak aksama olmasına rağmen, 200 metredeki koşuya da katılarak 2. oldum. Bu, benim için gurur vericiydi. Ayrıca 10 bin metrelik Avrasya koşusuna kayıt oldum. Hedefim, ilk sekizde yer alabilmek. 10 bin metrenin tamamını baretle koşacağım. Çok zor olsa da bunu yapacağım" diye konuştu.

Demirhan, bu yılki şampiyonlara Soma'da yaşamını yitiren meslektaşları için katılacağını sözlerine ekledi.

AA

Sıradaki Haber
Milli atletler belli oldu
Yükleniyor lütfen bekleyiniz