10
Temmuz 2020
Cuma
Diğer Sporlar

Rekoru kırdı, F.Bahçe'ye transfer oldu

03 Ekim 2015 Cumartesi 12:35 - Son Güncelleme 03 Ekim 2015 Cumartesi 13:05

Genç atlet, Türkiye rekorunu kırmasının ardından F.Bahçe ile sözleşme imzaladı.

Yüksek atlamada 7 yıldır kırılamayan yıldızlar Türkiye rekorunu ele geçiren 17 yaşındaki milli sporcu Alperen Acet, bu başarısıyla Fenerbahçe'ye imza attı.

Denizli'de ortaokul sıralarındayken antrenör Cavit Ceylan tarafından keşfedilen ve yeteneği sayesinde kısa sürede dereceler elde etmeye başlayan Alperen Acet, başarı ivmesini yakaladığı bir dönemde 13 yaşındayken henüz 46 yaşındaki babası Kemal Acet'i kalp yetmezliği hastalığı nedeniyle kaybetti.

Bu süreçte zor günler geçiren ve Aydın'ın Nazilli ilçesine taşınarak spordan uzaklaşan genç sporcu, antrenörü Ceylan'ın ısrarlarıyla tekrar antrenmanlara dönmeye karar verdi.

Bu süreçte Alperen Acet'e en büyük desteği veren annesi, oğlunun yerelde elde ettiği başarıları ulusal boyuta taşımasıyla, verdiği desteğin karşılığını da misliyle almaya başladı. Milli sporcu, bu başarısını Fenerbahçe'ye transfer olarak perçinledi. Geçen ay İstanbul'da düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda Fenerbahçe Kulübü adına yarışlara katılan genç atlet, bireyselde Avrupa şampiyonu oldu.

Milli sporcu, 6 yıllık spor hayatında Yıldızlar Türkiye rekortmeni ve Türkiye Şampiyonu, Okullar Dünya ve Gençler Avrupa Birinciliği elde etti.

Geçen yıl 7 yıldır kırılamayan yıldızlar Türkiye rekorunu kırarak rekoru 2.16 metreye taşıyan genç sporcu, Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından 2016 Rio Olimpiyat Oyunları kadrosuna davet edildi.

Çalışmalarına Geleneksel Türk Sporları Kompleksi'nde antrenörü Cavit Ceylan ile devam eden Alperen Acet, yaptığı açıklamada annesinin azmi ve desteğiyle sporda başarıyı yakaladığını söyledi.

Spor hayatına Denizli'de yapılan yerel yarışmalarda başladığını anlatan genç sporcu, başarılarının ardından antrenörü Cavit Ceylan ile planlı çalışmalarını sürdürdüğünü anlattı.

Antrenörünün kendisine güvenmesi ve annesinin desteğiyle elinden gelenin en iyisini yapmaya gayret ettiğini anlatan Alperen Acet, başarılarını uluslararası arenaya taşımayı hedeflediğini aktardı.

Daha çok çalışarak yüksek atlamada adından söz ettirmek istediğini kaydeden Alperen Acet, şunları söyledi:

"Türkiye'de büyüklerde daha önce atlanan 2.26'lık yükseklik rekorunun üzerine çıkabileceğime inanıyorum. Olimpiyatlara gitmek istiyorum, bunun için olimpiyat barajı olan 2,29'u da geçeceğime inancım tam. Annemin, antrenörümün ve kulübümün desteğiyle büyükler Türkiye rekorunu da kıracağım. 2.30'luk derece eskiden hayalmiş ama bence artık hayal değil, hayali gerçeğe dönüştüreceğim."

"Hedeflediğimiz Türkiye büyükler rekorunu kıracağız"

Alperen Acet'in antrenörü Cavit Ceylan ise milli sporcuyla 6 yıldır birlikte çalıştığını bir baba-oğul ilişkisi şeklinde çalışmalarını sürüdürdüklerini dile getirdi.

Genç atletin çok disiplinli ve azimle çalışan bir sporcu olduğunu kaydeden Ceylan, "Başarılarımız sürecek ve hedeflediğimiz Türkiye büyükler rekorunu kıracağız, biz buna inanıyoruz. Sporcumuz ile Denizli Belediyespor bünyesinde yarışmaları katıldık ve bu kulübün sporcusuydu. Arka arkaya gelen dereceler ve başarılarla daha büyük arenada mücadele etmemiz gerekiyordu. Fenarbahçe'nin teklifini kabul ederek 1 yıllığına sözleşme imzaladık. Fenerbahçe formasıyla katıldığımız Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası'nda bireyselde birinci, kulüp bazında ikinci olduk. Bu da bizim için iyi bir başarı" diye konuştu.

"Oğlumla gurur duyuyorum"

Anne Arzu Acet ise oğlunun derslerinde çok başarılı bir öğrenci olduğunu, sınavlarda 98 puan aldığında ağladığını ifade ederek, Alperen'in derslerindeki başarısının yanı sıra spor hayatında da önemli dereceler elde ettiğini dile getirdi.

Oğlunun ilk başlarda sporla ilgilenmesini istemediğini vurgulayan Arzu Acet, "Antrenörün desteğiyle ikna oldum ve evimizi yeniden Denizli'ye taşıdık. Derslerinde başarısı devam ediyor, bunun yanında spor hayatında katıldığı her yarışta derece elde etti. Oğlumun yıldızlar Türkiye rekorunu eline geçirdiği öğrendiğimde çok duygulandım. Oğlumla gurur duyuyorum. Ailelerin çocuklarının başarılı olduğu branşta desteklemesini istiyorum" ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haber
Darıca Yarı Maratonu'na yoğun ilgi
Yükleniyor lütfen bekleyiniz