12
Temmuz 2020
Pazar
Diğer Sporlar

Vodafone 41. İstanbul Maratonu'na doğru

30 Ekim 2019 Çarşamba 14:07 - Son Güncelleme 30 Ekim 2019 Çarşamba 16:08

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından 3 Kasım Pazar günü düzenlenecek Vodafone 41. İstanbul Maratonu kapsamında yürütecek sosyal projelerin tanıtımı gerçekleştirildi. Dev maraton, TRT SPOR2'den canlı yayınlanacak.

Hilton İstanbul Bosphorus'ta düzenlenen basın toplantısına Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur ile eski milli voleybolcu Neslihan Demir ve basketbolcu Kerem Gönlüm katıldı.

İstanbul'un çok özel bir coğrafyada bulunduğunu aktaran Süel, "İstanbul, kıtaların ve medeniyetlerin buluştuğu bir nokta. Koşuyu bir kıtada başlayıp diğer kıtada sonlandırmak bir ayrıcalık. O yüzden gün geçtikçe sadece ülkemizden değil yurt dışından ciddi bir ilgi çekiyor. Her geçen yıl, çipli koşu ve halk koşusuna ilgi artarak devam ediyor. Bu yıl da bu sayının arttığını görüyoruz. Toplam 106 ülkeden 37 bin sporcunun bir arada olacağını söylemek çok güzel. Amacımız bu ilgiyi daha da artırmak." ifadelerini kullandı.

Bu yılki temanın "Çocuklar için koş" olacağını aktaran Süel, "Bu sene çocuklar için koşmak istiyoruz. Çocuklar bizim geleceğimiz. Onlara spor bilincini ve birliktelik amacını ne kadar etken aşılarsak o kadar iyi. Türkiye Vodafone Vakfı olarak devam ettirdiğimiz 'Yarını Kodlayanlar' projemize yeni bir kimlik kazandırıyoruz. 7-14 yaş arasındaki çocuklara kodlama eğitimi vererek, onları geleceğe hazırlıyoruz. Onları tüketen değil, üreten bireyler olarak topluma kazandırmaya çalışıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

- Renay Onur: "Çok güzel projelerimiz var"

Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur, Vodafone ile güzel projeler gerçekleştireceklerini söyledi.

Çocuklara verilecek kodlama eğitimiyle ilgili heyecanlı olduklarını anlatan Onur, "Burada olmak benim için çok büyük bir heyecan ve mutluluk. Ben 13 yıldır İstanbul Maratonu'nu koşan birisiyim. Her sene olduğu gibi bu sene de tüm ekibimiz çok heyecanlı. 'İstanbul Senin Durma Koş" sloganıyla 37 bin koşucunun İstanbul'un keyfini çıkarabileceği harika bir yarış hedefliyoruz. Vodafone ile çok güzel projelerimiz var. Spor İstanbul olarak yılda 500 bin kişiye 5 milyon kere hizmet veriyoruz. Bunun yüzde 30'u çocuklar. Bu çocuklara kodlama gibi bir eğitimle gitmek bizim için ayrı bir heyecan kaynağı." ifadelerini kullandı.

Neslihan Demir ve Kerem Gönlüm'ün görüşleri

Eski milli voleybolcu Neslihan Demir, İstanbul Maratonu'nda spor, eğitim ve çevre konularına vurgu yapacaklarını dile getirdi.

Voleybolu bıraktıktan sonra farklı spor dallarıyla ilgilendiğini belirten Neslihan, "Bu sene spor, eğitim ve çevrenin önemine dikkati çekeceğiz. Bu, benim için çok önemli. Özellikle sporun insana çok önemli değerler kattığına inanıyorum. Bütün aileleri çocuklarını hayatının bir döneminde mutlaka takım sporu yapmalarına teşvik etmelerini öneriyorum. Bunun çocuklarınızın hem fiziklerine hem de kişiliklerine önemli katkısı olacaktır." diye konuştu.

Kerem Gönlüm ise güzel bir amaç için bir araya geldiklerini anlatarak, "Vodafone İstanbul Maratonu, sadece bir spor etkinliği değil. Çocuklarımız için koşacağız. İki erkek çocuk babası olarak onlarla ben de orada olacağım. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onlara eğitim ve donanımla güzel bir altyapı oluşturmamız lazım. Bir baba olarak Vodafone'a teşekkür ediyorum. Maratonda birçok farkındalık oluşturacağız. Çevre konusuna değineceğiz. Hem spor yapıp hem de parkurdaki çöpleri toplayacağız. Benim ve çocuklarım için güzel bir deneyim olacak. Kodlama da gelişen teknolojiyle geleceğin vazgeçilmez alanlarından biri oldu." şeklinde görüş belirtti.

3 Kasım Pazar günü koşulacak Vodafone 41'inci İstanbul Maratonu TRT SPOR2'den naklen yayınlanacak.

Sıradaki Haber
Yılın atletleri belli oldu
Yükleniyor lütfen bekleyiniz