12
Mayıs 2021
Çarşamba
Diğer Sporlar

"Yürüye yürüye" şampiyon olduk!

18 Nisan 2015 Cumartesi 15:23 - Son Güncelleme 18 Nisan 2015 Cumartesi 15:34

Balkan Yürüyüş Şampiyonası'nda Türk atletler takım halinde şampiyonluğa ulaştı.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Türkiye Atletizm Federasyonunun ev sahipliğinde bu yıl 14'üncüsü düzenlenen "Balkan Yürüyüş Şampiyonası"nda Türk atletler takım halinde şampiyonluğu elde etti.

Türkiye, Yunanistan, Bulgaristan, Arnavutluk, Hırvatistan, Sırbistan ve Romanya'dan 100'e yakın sporcunun katıldığı turnuva, yirmişer kilometre büyük kadınlar ve büyük erkekler, onar kilometre genç erkekler, genç kızlar, yıldız erkekler, 5 kilometre de yıldız kızlar kategorilerinde gerçekleştirildi.

Büyük kadınlarda Romanya'dan Andrea Arsine 1.39.36'lık derecesiyle birinci sırada yer aldı. Büyük erkeklerde ise Şahin Şenoduncu, 1.27.30'luk şampiyonluğa ulaştı.

Genç erkeklerde Muratcan Karapınar (42.26), genç kızlarda Derya Karakurt (49.27), yıldız erkeklerde Abdülaziz Daniş (46.13), ipi ilk göğüsleyen sporcular oldu. Yıldız kızlarda 23.32'lik derecesiyle şampiyonluğu elde eden Ayşe Tekdal, bu alanda kendisine ait Türkiye rekorunu da geliştirdi.

Türkiye'nin 53 puanla takım halinde şampiyonluğa ulaştığı organizasyonda, 38 puanlı Romanya ikinciliği, 16 puanlı Yunanistan üçüncülüğü kazandı.

Kategorilerinde dereceye giren sporculara madalyaları, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü İlhan Aslan, Ayvalık Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Cem Hamzaoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Hakan Kayaalp ve CHP İlçe Başkanı Ahmet Toker tarafından verildi.

Sıradaki Haber
Milli atletin duruşma tarihi belli oldu
Yükleniyor lütfen bekleyiniz