Diğer Sporlar

Bisiklette yeni rota: Sakarya

21 Haziran 2021 Pazartesi 10:29 - Son Güncelleme 21 Haziran 2021 Pazartesi 10:57  |  Kaynak : TRT SPOR

Sakarya, Avrupa Birliği'nin finansman desteği verdiği "Karadeniz'e Pedal Çevirelim" projesinde önemli rotalardan biri haline geliyor. Proje kapsamında kentte çok sayıda pedal dostu işletme ve girişimciye eğitim verildi.

Ukrayna, Bulgaristan, Romanya ve Gürcistan'da temsilcilerle birlikte çalışıldı ve bisikletçiler için güvenli rotalar oluşturuldu. "Karadeniz'e Pedal Çevirelim" projesine Türkiye'den Sakarya dahil oldu.

Sakarya bisikletçiler için önemli bir rota haline geliyor

Projeyle ilgili konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, "Amacımız Sakarya olarak, dünyanın en önemli sporlarından olan, belki de en çok sporcuya ve sporsevere sahip olan bisiklet sporundaki payımızı artırmak" dedi.

Pedal dostu işletmeler de programın bir parçası. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından projeye katılan 75 işletme ve 100 kişiye, mentörlük ve girişimcilik eğitimi verildi.

Sakarya'da başlayan projenin diğer iller için de örnek olması bekleniyor.

Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Dernek Başkanı Şefik Akar, "Bunun yansımaları sadece Sakarya'ya değil buradan Karadeniz boyunca bütün illere dolayısıyla Türkiye'ye yansıyacaktır" ifadelerini kullandı.

Avrupa Birliği'nin 893 bin 491 euro finansman desteği sağladığı proje ile bisikletçilerin, Karadeniz'i çevreleyen ülkelerde oluşturulan rotada güvenle ilerlemesi hedefleniyor.

Sıradaki Haber
Milli okçulardan Tokyo'da madalya sözü
Yükleniyor lütfen bekleyiniz