Diğer Sporlar

Uhlig: Genel klasman liderliğini beklemiyordum

22 Nisan 2024 Pazartesi 17:48 - Son Güncelleme 22 Nisan 2024 Pazartesi 18:26  |  Kaynak : AA

2024 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun (TUR 2024) 2. etabı sonunda genel klasman liderliğine yükselen Alpecin-Deceuninck takımının Alman sporcusu Henri Uhlig, giymeyi beklemediği turkuaz mayoyu korumanın zor olacağını söyledi.

Uhlig, etabın ardından düzenlenen basın toplantısında, "Finişe 400 metre kala Caja-Rural sürücüsü rüzgara karşı atak yaptığında onu takip etmemekten dolayı pişmanım. Bu sebeple daha agresif bir bitiriş yapmak zorunda kaldım. Alman bisikletçiler olarak etabı ilk 2 sırada bitirmemiz ve birimizin genel klasmanda zirveye yerleşmesi özel bir durum. Max’ın ilk etap zaferini kazanmak için çok çalıştığını biliyorum. Benim içinse etap zaferini kaçırmak üzücü. Ben olmayacaksam bir vatandaşımın kazanmasını tercih ederim." ifadelerini kullandı.

Yarışın sonuna kadar mayoyu koruyup koruyamayacağı sorusu üzerine Uhlig, "Genel klasman liderliğini almayı beklemiyordum. Dağ etaplarına kadar daha çok yol var. Tırmanış bölümleri başladığında mayoyu korumak zor olacak." cevabını verdi.

Max Kanter: "Ailem bu başarıda büyük bir rol oynadı"

59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur'unun ikinci ve en uzun etabını kazanan Astana takımından Max Kanter, “Bugün Astana takımında herkes benim arkamdaydı. Aynı zamanda ailem de bu başarıda büyük bir rol oynadı” dedi.

Yarış sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Max Kanter, ilk PRO zaferine ulaşmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Son yıllarım kolay geçmedi. Sakatlıklar yaşadım ve geri dönmem uzun zaman istedi. Yarış kazanmak için her zaman eksikler oldu. Bugün Astana takımında herkes benim arkamdaydı. Aynı zamanda ailem de bu başarıda büyük bir rol oynadı” ifadelerini kullandı.

Enerjisini yarış boyunca iyi koruduğunu ve Mark Cavendish gibi bir bisiklet dehasının arkasında olmasından gurur duyduğunu vurgulayan Max Kanter, “Ben de sprintte her şeyimi ortaya koydum” diye konuştu.

Samet Bulut: "Mayoyu İstanbul'a kadar taşırsam kariyerim için çok önemli olacak"

Kırmızı mayoyu ele geçiren Beykoz Belediyespor'dan Samet Bulut, 3. kategori tırmanış kapısından 3'üncü, 2. kategori tırmanış kapısından ise ilk sırada geçtiği 2. etap hakkında "Kaçış grubundakileri önce kontrol ettim. İlk tırmanış kapısı kısa olduğu için bana uygun değildi, 3. sırada geçtim. Yarışın içinde rakiplerimin bacaklarının durumlarını takip ettim. Kendimi güçlü hissettiğim ikinci kapıda birinci oldum. Bu mayoyu İstanbul'a kadar taşırsam kariyerim için çok önemli olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Samet, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda bir Türk sporcu olarak etap kazanmanın nasıl hissettirdiği hakkında ise "2014'te ilk başladığımda Torku Şekersporlu bisikletçileri izliyordum. 2022'de ise ilk defa bu turda yarıştım, her Türk gencinin hayali. Podyuma çıkmak tarifsiz bir duygu. Daha önce beyaz mayoyu alanlar vardı. Kırmızı mayonun anlamı benim için çok farklı." diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 2. etabını, Astana ekibinden Max Kanter kazandı.

Sıradaki Haber
Samet Bulut: Kazanmak için çok çalıştık
Yükleniyor lütfen bekleyiniz