2
Temmuz 2020
Perşembe
Diğer Sporlar

Milli boksör Rio'da madalya hedefliyor

23 Haziran 2016 Perşembe 22:01 - Son Güncelleme 23 Haziran 2016 Perşembe 19:46

Milli boksör Eker: "Rio'dan madalya ile dönmek istiyorum"

Azerbaycan'da düzenlenen Uluslararası Boks Birliği (AIBA) Dünya Olimpiyat Elemeleri'nde olimpiyat vizesi elde eden milli boksör Selçuk Eker, Rio'da madalya kazanmak istediğini söyledi.

Başkent Bakü'de düzenlenen turnuvada 52 kiloda ringe çıkan ve rakiplerini yenerek 2016 Rio Yaz Olimpiyatları'na kota alan Eker, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, elde ettiği başarı nedeniyle çok mutlu olduğunu söyledi.

Antrenörlerine, federasyon yetkililerine destekleri için teşekkür eden Eker, "Rio'dan madalya ile dönmek istiyorum. Orada bayrağımızı dalgalandırırsak bu bizi çok mutlu eder. Bayrağı göndere çekmek için oraya savaşmaya gideceğiz." dedi.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç ise turnuvaya katılan diğer sporcuların performanslarını iyi bulmamasına rağmen iyi maçlar çıkardıklarını söyledi.

Selçuk'un olimpiyat vizesi almasına sevindiğini belirten Gözgeç, "Buradan iki vize bekliyorduk. Birini aldık, diğerini şanssızlıktan kaybettik. Bundan sonra şansımızı Venezuela'daki elemelerde deneyeceğiz. Orada da bir vize alma şansımız var. Alırsak, Rio'ya 6-7 sporcuyla gitmeye hak kazanacağız. İnşallah madalya alırız." şeklinde konuştu.

Öte yandan, elemelerin 5. gününün akşam seansında 60 kiloda ringe çıkan Volkan Gökçek ise Tacikistanlı rakibine yenilerek olimpiyatlara katılma hakkı elde edemedi. Milli boksörlerden 56 kiloda İbrahim Gökçek, 75 kiloda Önder Şipal ile 91 kiloda Seyda Keser turnuvadan önceki günlerde elenmişti.

Sıradaki Haber
Milli boksör Rio'da
Yükleniyor lütfen bekleyiniz