Diğer Sporlar

Onur Şipal, olimpiyat vizesini aldı

24 Ocak 2015 Cumartesi 20:15 - Son Güncelleme 24 Ocak 2015 Cumartesi 21:06

Milli boksör, Kenyalı Okwiri'i yenerek, olimpiyatlara katılma hakkı kazandı.

Milli boksör Onur Şipal, Uluslararası Boks Birliği (AIBA) Profesyonel Boks Turnuvası'nın 69 kilo finalinde, Kenyalı Rayton Okwiri'i yenerek, 2016 Rio Olimpiyatları'na katılma hakkı elde etti.

Bakü Serhedci Olimpiyat Spor Salonu'nda yapılan 4. ayak maçlarında ringe çıkan Şipal, final mücadelesinde Kenyalı Okwiri ile karşılaştı. İkinci ayak maçında yendiği rakibine 8 rauntluk final mücadelesinde de üstünlük sağlayan milli boksör, 4 turdan oluşan organizasyonu 4'te 4 yaparak, sıkletinde ilk sırada tamamladı ve 2016 Rio Olimpiyatları'na katılma hakkı kazandı.

Onur Şipal, ilk maçında Litvanyalı Eimantas Stanionis'i, ikinci maçında Okwiri'yi üçüncü maçında da Ukraynalı Denys Lazarev'i geçerek finale çıkmıştı.

Turnuvanın 69 kilo 4. ayağındaki bir diğer karşılaşmada ise Onur Şipal'ın ağabeyi Önder Şipal, Macar Kate Gulya'yı mağlup etti. İki kardeşin, aynı gün, aynı ringde aldığı galibiyetler, karşılaşmayı izleyen Türk ve Azeri sporseverleri sevindirdi.

Diğer iki karşılaşmanın galipleri ise Ukraynalı Lazarev'i yenen Rus Andrey Zamkovoy ve Azeri Tamerlan Abdullayev'i mağlup eden Litvanyalı Stanionis oldu.

Bakan Kılıç'tan milli boksör Şipal'e tebrik mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2016 Rio Olimpiyatları'na katılma hakkı elde eden milli boksör Onur Şipal için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Kılıç, Uluslararası Boks Birliği (AIBA) Profesyonel Boks Turnuvası'nın 69 kilo final maçında, Kenyalı Rayton Okwiri'i yenerek, 2016 Rio Olimpiyatları'na katılmaya hak kazanan Şipal'i tebrik ettiği mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Boks branşında Adem Kılıçcı'nın elde ettiği başarının hemen ardından milli boksörümüz Onur Şipal de 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na katılmaya hakkı kazandı. En önemli spor organizasyonlarından biri olan olimpiyatlarda ülkemizi temsil edecek olan Onur Şipal'i tebrik ediyor ve milli sporcumuza şimdiden başarılar diliyorum." 

Sıradaki Haber
Gönüllü İngiliz antrenörler Türk boksör yetiştiriyor
Yükleniyor lütfen bekleyiniz