1
Haziran 2020
Pazartesi
Diğer Sporlar

"Umarım kick boks olimpiyatlarda yer alacak"

12 Aralık 2018 Çarşamba 10:33 - Son Güncelleme 12 Aralık 2018 Çarşamba 10:55

Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, "Kick boks sporunda dünyanın sayılı ülkelerinden biriyiz. Umarım kick boks sporu değerlendirmeler sonunda olimpiyatlarda yer alır" dedi.

Salim Kayıcı, Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin (IOC) 30 Kasım 2018 tarihinde kick boks sporunu olimpiyatlar için tanıma kararı almalarına çok sevindiklerini belirtti.

"Bu karar kick boks camiası olarak dünyanın her yerinde mutlulukla karşılandı. Dünya kick boksuna ve ülkemiz camiasına hayırlı olsun diyorum. İnşallah bu olimpiyatlara alınma kararı değerlendirmeler sonunda olumlu olur ve kick boks sporu olimpiyatlarda yer alır. Bütün kıtalarda varız ve inanıyorum ki, IOC yönetimi bu branşı olimpiyatlara dahil edecek. Kick boksun izlenme oranına bakıldığında dünyadaki yeri çok üst düzeyde."

"Kick boks sporunda dünyanın sayılı ülkelerinden biriyiz"

Başkan Kayıcı, kick boks sporundaki alt yapı oyuncularıyla ilgili de bilgi verdi.

"Biz her türden meslek grubuna hitap ediyoruz ve kick boksun 7 ayrı branşı var. Çeşitliliği çok bol bir spor. Olimpik değerlendirme tamamen Olimpiyat Komitesi'ne ait. Biz kick boks sporunda dünyanın sayılı ülkelerinden biriyiz. 2019 yılındaki Dünya Şampiyonası 23 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Antalya'da yapılacak. Yine 2019 Avrupa Şampiyonası Bakanlığımızdan izin alınarak ülkemizde düzenlenecek.

Bu organizasyonların alınmasında Sayın Cumhurbaşkanımız, Spor Bakanımız, Genel Müdürümüz ve Spor Bakan yardımcılarımıza teşekkür ediyorum. Okul sporlarına bakıldığında en fazla katılım sağlayan branşız. Şu anda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin birçok bölümünde subaylarımız ve erbaşlarımız kick boks dersi almaktalar. Türkiye'nin her yerinde bu spor yapılmakta ve bu bizi çok güçlü kılıyor. Ülkemizdeki federasyonlar içerisinde aktif sporcu açısından ilk dört içinde olan bir federasyonuz."

Kaynak: DHA

Sıradaki Haber
Milli forma için yılmadan çalıştı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz