14
Ağustos 2020
Cuma
Diğer Sporlar

Villanueva göreve hızlı başladı

03 Ocak 2017 Salı 13:31 - Son Güncelleme 03 Ocak 2017 Salı 10:36

"Türkiye'de çok yetenekli boksörler var. Onlara yeni şeyler öğretmek istiyorum."

Türkiye Boks Federasyonunun milli takımı çalıştırması ve Türk antrenörlere yardımcı olması için anlaşmaya vardığı Kübalı Carlos Yvan Fuentes Villanueva, Türkiye'de yetenekli sporcular bulunduğunu söyledi.

Küba'nın yanı sıra Hindistan, Myanmar, Pakistan, Japonya, Venezuela, Meksika ve Tayvan'da görev yapan Boks Milli Takımı'nın yeni antrenörü Villanueva, çalışmalarına hızlı bir başlangıç yaptı.

Bursa'da yapılan 15 Temmuz Şehitleri Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası'nı da takip eden Villanueva, AA'ya yaptığı açıklamada, "Türkiye'de çok yetenekli boksörler var. Onlara yeni şeyler öğretmek istiyorum. Antrenmanlarda bunu uygulamak amacındayım." dedi.

Villanueva, Türk boksu ile ilgili hedefleri olduğunu vurgulayarak, sporcuların antrenörleri iyi takip edip, dediklerini yapmaları halinde beraberinde arzu edilen başarının geleceğini belirtti.

Öncelikle milli takım ve kulüplerdeki antrenörlerden bilgi alacağını, sporcuları yakından takip edip, genel bir analiz yapacağını ifade eden Villanueva, "Türk boksunun gelişmesi için geldim. Yavaş yavaş yapılacak bir iş ama bu her spor için geçerli. Elimden geleni yapacağım." diye konuştu.

Kübalı antrenör, federasyon yetkilileriyle görüştükten sonra yeni bir yol haritası belirleyeceklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

"15 Temmuz Şehitleri Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası'nda birçok karşılaşma izledim ve bir sürü not aldım. Federasyona tekliflerde bulunacağım. Bütün boksörleri takip etmem lazım. Sorun nedir bakacağım. Ona göre hareket edeceğim. Boksörler tek başına antrenman yapamaz. Onlara yardım gerekli ama her boksörün nasıl antrenman yaptığını inceledikten sonra hareket edeceğim. Umarım güzel bir çalışmayla Türk boksunu arzu edilen noktaya getireceğiz."

Sıradaki Haber
Türk boksunda "Küba" modeli
Yükleniyor lütfen bekleyiniz