Placeholder Broadage Row
ABD, Simon Biles'ın müthiş performansıyla şampiyon

52. Dünya Artistik Cimnastik Şampiyonası, Belçika'nın Antwerp kentinde sürüyor. Organizasyonun 5, gününde kadınlarda takım finalleri yapıldı. Simon Biles'ın müthiş performansıyla 167.729 puana ulaşan ABD, altın madalyanın sahibi oldu.

Dünya Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda erkeklerin ardından kadınlarda da takım finalinin heyecanı yaşandı.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), İngiltere, Çin, Brezilya, İtalya, Hollanda, Fransa ve Japonya'nın mücadele ettiği final müthiş bir görsel şova dönüştü.

Organizasyonun düzenlendiği Antwep spor sarayını dolduran binlerce sporsever de gösterilerden büyük keyif aldı.

Her ülkenin 3 sporcu ile 4 farklı alette yarıştığı finalde gözler özellikle Amerikalı Olimpiyat şampiyonu Simon Biles, Brezilyalı Rebeca Andrade, İngiliz Jessica Gadirova ve İtalyan Alice Damato'nun üzerindeydi.

Bu sporcuların her gösterisi salonda büyük ilgiyle takip edildi ve ayakta alkışlandı.

Simon Biles'tan yer hareketlerinde müthiş performans

Son ana kadar başa baş giden finalde altın madalyanın kime gideceğini Simon Biles'ın yer hareketlerindeki gösterisi belirledi. Birleşik Amerikalı sporcu, müthiş performansıyla aldığı 15.166 puanla ülkesini zirveye taşıdı.

Amerika Birleşik Devletleri Kadın Cimnastik Takımı, topladığı 167.729 puanla üst üste ikinci kez altın madalyanın sahibi oldu.

Şampiyonluk sonrası büyük gurur yaşayan Amerikalı sporcular, sevinçlerini tribünlerdeki izleyicilerle paylaştı.

Organizasyonda ikinciliği 165.530 puanla Brezilya, üçüncülüğü ise 164.064 ile Fransa elde etti.

Dereceye giren ülkelere madalyalarını Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen verdi.

Ahmet Önder sahne alacak

Organizasyon erkekler bireysel genel tasnif mücadeleleri ile devam edecek. Milli sporcumuz Ahmet Önder'in de yarışacağı erkekler genel tasnif finalleri bugün (05.10.2023) 20.45'ten itibaren TRT SPOR Yıldız'dan canlı yayınlanacak.