Diğer Sporlar

Dünya Cimnastik Şampiyonası TRT SPOR Yıldız'da

27 Eylül 2023 Çarşamba 18:34 - Son Güncelleme 28 Eylül 2023 Perşembe 15:30  |  Kaynak : TRT SPOR

Dünya Artistik Cimnastik Şampiyonası için nefesler tutuldu. Türkiye'nin 10 sporcu ile temsil edileceği şampiyonada cimnastikçiler hem madalya, hem de olimpiyat kotası için ter dökecek. Şampiyonanın heyecanı, TRT SPOR Yıldız'da yaşanacak.

Cimnastiğin kalbi, Belçika'nın Antwerp kentinde atacak. Dünyanın en iyileri 9 gün boyunca Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda ter dökecek. Şampiyona 30 Eylül Cumartesi günü başlayacak. 

80 ülkeden 500 sporcunun yer alacağı organizasyonda ülkemizi 6'sı erkek 4'ü kadın olmak üzere toplam 10 sporcu temsil edecek.

Türkiye; erkeklerde takım halinde, genel tasnifte ve bireyselde madalya arayacak. Kadınlarda ise sporcularımız sadece genel tasnifte ve bireyselde mücadele verecek.

Şampiyonada sporcular madalya kadar gelecek yıl Paris'te düzenlenecek olan Olimpiyat Oyunları için de kota almaya çalışacak.

Ferhat Arıcan, Ahmet Önder ve Adem Asil gibi milli sporcularımızın yanı sıra Amerikalı olimpiyat şampiyonu Simon Biles, İngiliz Jessica Gadirova, Japon Kazumo Kaya ve Brezilyalı Rebeca Andrade de Antwerp'te sporseverlerin karşısına çıkacak.

Belçika'nın en büyük ve en popüler mekanı olarak kabul edilen Sporpaleis'ta düzenlenecek Dünya Artistik Cimnastik Şampiyonasının heyecanı, TRT SPOR Yıldız ekranlarında yaşanacak. 

Sıradaki Haber
Ritmik cimnastikte 18 madalya
Yükleniyor lütfen bekleyiniz