![Kaçkar Kış Zirve Tırmanışı tamam](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w674/h382/q75/19458956.jpeg)
Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) sporcuları, "Kaçkar Kış Zirve Tırmanışı"nı başarıyla tamamladı.
TDF Trabzon Temsilcisi Fatih Yılmaz'ın liderlik yaptığı dağcılar, Kaçkarlar'da 20-22 Ocak tarihleri arasında tırmanış gerçekleştirdi.
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Yukarı Kavrun Yaylası'na çıkan, Karadeniz Teknik Üniversitesi Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü ile Trabzon Tenis Dağcılık Kayak İhtisas Kulübü üyesi 7 kişilik grup, ilk geceyi burada geçirdi. İkinci gün Mezovit kamp alanına ulaşan grup, gece saatlerinde ise zirve yürüyüşüne başladı.
Dağcılardan 6'sı, "Büyük Buzul" rotasından 10,5 saat süren tırmanışın ardından 3 bin 937 rakımlı Kaçkarlar'ın zirvesine ulaştı. Tırmanış 6 saatlik dönüş yolculuğu ile sona erdi.