Diğer Sporlar

2020 Dünya Güreş Şampiyonası için iptal kararı

11 Kasım 2020 Çarşamba 13:53 - Son Güncelleme 11 Kasım 2020 Çarşamba 13:57  |  Kaynak : TRT SPOR

Koronavirüs, uluslararası spor faaliyetlerini sekteye uğratmaya devam ediyor. Son olarak 2020 Dünya Güreş Şampiyonası iptal edildi.

12-20 Aralık tarihleri arasında Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenecek olan Dünya Güreş Şampiyonası koronavirüs nedeniyle iptal edildi.

Dünya Güreş Birliği tarafından yapılan açıklamada; üye ülke federasyonları ile yapılan istişareler sonucunda, şampiyona düzenlenebilmesi için yeterli katılımın sağlanamadığı ve bu sebeple organizasyonun iptal edildiği belirtildi.

Güreş faaliyetlerinin kesintiye uğramasını istemeyen birlik ise çözümü “Bireysel Dünya Kupası” düzenlemekte buldu ve faaliyete katılan sporcuları teşvik etmek amacıyla her sıklet için para ödülü uygulaması yapacağını açıkladı.

“Bireysel Dünya Kupası”, tarihlerin kesinlik kazanmasıyla yine Belgrad'da düzenlenecek ve Dünya Şampiyonasında olduğu gibi; grekoromen, serbest ve kadınlar kategorilerinde toplam 30 sıklette gerçekleştirilecek.

Katılacak ülke kotaları ve yayın planlaması hakkında süreç devam ederken, ilk duyumlara göre katılım kotaları 2019 Dünya Güreş Şampiyonasında alınan derecelere göre olacak.

Geçtiğimiz yıl Kazakistan'ın başkenti Nur Sultan'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonasını millilerimiz; serbest stilde sekizinci, grekoromen stilde on birinci, kadınlarda ise on ikinci olarak tamamlamıştı.

Sıradaki Haber
Güreşte Avrupa'da Türkiye rüzgarı esti
Yükleniyor lütfen bekleyiniz