![Muhammed Furkan Özbek'ten 2 altın madalya](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w674/h382/q75/19513438.jpeg)
Milli halterci Muhammed Furkan Özbek, Romanya'da düzenlenen Gençler ve 23 Yaş Altı Halter Şampiyonası'nda 2 altın madalya elde etti.
Türkiye Halter Federasyonundan yapılan açıklamaya göre başkent Bükreş'te düzenlenen şampiyonada Türkiye'yi temsil eden Muhammed Furkan Özbek silkmede 185, toplamda 330 kiloluk dereceleriyle 2 altın madalya kazanma başarısı gösterdi.
Ay-yıldızlı sporcu koparmada ise 145 kiloluk derecesiyle 4. oldu.