Diğer Sporlar

Bakırköy Ata Spor Kulübü'nden önemli başarı

27 Şubat 2024 Salı 15:14 - Son Güncelleme 27 Şubat 2024 Salı 15:21  |  Kaynak : İHA

Fransa'nın Aix-en Provence kentinde yapılan Dünya Kulüplerarası Paletli Yüzme Yarışları'nda mücadele eden Bakırköy Ata Spor Kulübü, büyük ve genç erkekler kategorisinde birinci, genel klasmanda ise dünya ikincisi oldu.

Dünya Kulüplerarası Paletli Yüzme Yarışları, Fransa'nın Aix-en Provence kentinde gerçekleşti.

Dünyadan 90 kulübün yer aldığı yarışlara 35 sporcuyla katılan Bakırköy Ata Spor Kulübü, büyük ve genç erkekler kategorisinde birinci ve genel klasmanda dünya ikincisi oldu.

Kulüp antrenörleri Özkan İlhan ile Canberk Babaoğlu, bu başarının artarak devam edeceğini dile getirdi.

Kulübün su sporlarından sorumlu başkan yardımcısı Tuğba Sezen ise "Kulübümüz ismini ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ten almıştır. Bizim başarılı olmaktan başka bir şansımız yoktur. Sporcularımız ve teknik ekibimiz hep bu bilinçle çalışır, bu bilinçle yarışırlar. Bu yüzden dünyanın dört bir yanında bayrağımızı dalgalandırmaya devam edeceğiz. Antrenörlerimizi ve tüm sporcularımızı gönülden kutluyor ve bizi destekleyen herkese teşekkür ediyoruz. Bununla birlikte tüm müsabaka boyunca kafilemizi yalnız bırakmayan ve tam destek veren Marsilya Başkonsolosumuz Sait Evren Güner’e çok teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haber
Milli yüzücülerden 38 madalya
Yükleniyor lütfen bekleyiniz