Placeholder Broadage Row
Osman Çakmak, yardım çalışmalarına katıldı

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerde zarar gören vatandaşlar için yardım çalışmalarına katılan Ampute Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Osman Çakmak, "Bu yaraları hep beraber saracağız." dedi.

Hatay'daki depremzedelerin ihtiyaçları doğrultusunda yardım kolilerinin yüklenmesine, indirilmesine yardım eden Osman Çakmak, depremden etkililenen aileler ve çocuklarıyla da bir araya gelerek görüşmelerde bulundu.

Hatay'dan sonra başka bir deprem bölgesine yardıma gittiğini belirten Osman Çakmak, "Öncelikle milletimizin başı sağ olsun, yaklaşık 13 milyon vatandaşımızın direk etkilendiği büyük bir deprem onun için herkes elinden geleni yapıyor. Allah birliğimizi dirliğimizi bozmasın. 85 milyon insanız, tabii çok ciddi sıkıntılar var. Bunun da 10 il bazında olması biraz şartları imkanları zorlaştırıyor. Allah kaybettiğimiz yakınlarımıza rahmet eylesin, mekanlarını cennet eylesin, yaralılarımıza da acil şifalar versin, milletimize başsağlığı diliyorum. İnşallah bu yaraları hep beraber saracağız." ifadelerini kullandı.