![Ay-yıldızlılar 2'de 2 yaptı](https://cdn-i.pr.trt.com.tr/trtspor/w674/h382/q75/19307527.jpeg)
İtalya'da düzenlenen İşitme Engelliler Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Erkek Milli Takımımız, A Grubu'ndaki ikinci maçında Belarus'u 63-57 yenerek 2'de 2 yaptı.
Karşılaşmanın ilk periyodunu 15-14 önde geçen milli takım, başa baş devam eden mücadelede ikinci çeyreğin sonunda devreye 29-26 üstün girdi.
Üçüncü periyotta da dengeli oyun devam ederken, son çeyreğe 45-45 eşitlikle girildi. Son periyotta milli takım, 38. dakikada 10 sayılık farka ulaştı: 61-51. Kalan bölümde üstünlüğünü koruyan Türkiye, maçı 63-57 kazandı.
Milliler, gruptaki üçüncü maçında bugün TSİ 18.00'de Yunanistan ile karşılaşacak.