Engelli Sporları

Para Halter Dünya Kupası'nda 3 madalya birden

20 Mayıs 2021 Perşembe 22:23 - Son Güncelleme 20 Mayıs 2021 Perşembe 22:51  |  Kaynak : AA

Para Halter Dünya Kupası, Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te başladı. Organizasyonun ilk gününde milli sporcular 3 madalya kazandı

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya göre organizasyonun ilk gününde milli sporcular Nazmiye Muratlı ve Besra Duman, podyuma çıktı.

Nazmiye Muratlı, kadınlar 50 kiloda 108 kiloluk kaldırışıyla altın madalyaya uzanırken, Besra Duman ise kadınlar 55 kiloda 121 kiloluk kaldırışıyla gümüş madalya elde etti.

Besra'nın derecesi gençler kategorisinde de değerlendirildi ve bu kategoride tek sporcu olan milli halterci, altın madalya kazandı.

Kupada yarın 61 kiloda Yasemin Ceylan Baydar ve 73 kiloda Sibel Çam yarışacak.

Organizasyon 23 Mayıs Pazar günü sona erecek.

Nazmiye Muratlı: 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda inşallah 3. altın madalyayı almayı planlıyorum

Altın madalya kazanan milli sporcu Nazmiye Muratlı, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda 3. kez altın madalya almayı planladığını söyledi.

Organizasyonun ilk gününde kadınlar 50 kiloda 108 kiloluk kaldırışıyla altın madalya alan Nazmiye Muratlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok kolay bir şekilde birinciliği elde ettiğini kaydederek, organizasyonun Kovid-19 salgın nedeni ile ertelenen ve bu yıl düzenlenecek olan 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na puan niteliği taşıdığını ifade etti.

Daha önce iki kez olimpiyat şampiyonu olan Nazmiye Muratlı, 3. kez olimpiyat şampiyonu olmayı hedeflediği ve Türkiye'ye bir daha altın madalya daha kazandırmak istediğini belirterek, "2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda inşallah 3. altın madalyayı almayı planlıyorum." dedi.

Organizasyonda 55 kiloda 121 kilo kaldırışıyla büyüklerde 2. ve gençlerde birinci olan Besra Duman ise 2 madalya kazanmaktan son derece memnun kaldığını ifade ederek, "Büyüklerde 2. oldum, gençlerde birinci oldum. Türkiye'ye 2 madalyayla dönüyorum." şeklinde konuştu.

Sıradaki Haber
Sevilay Öztürk'ten gümüş madalya
Yükleniyor lütfen bekleyiniz