5
Temmuz 2020
Pazar
Engelli Sporları

TFF Başkanı Özdemir Sesi Görenler Milli Takımı ile buluştu

12 Eylül 2019 Perşembe 17:29 - Son Güncelleme 12 Eylül 2019 Perşembe 17:32

TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF'nin "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında destek verdiği Görme Engelliler Spor Federasyonu bünyesindeki Görme Engelliler (Sesi Görenler) Futbol Milli Takımı ile Riva'da bir araya geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, İtalya'nın başkenti Roma'da 14-25 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek IBSA Görme Engelliler Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde sürdüren Sesi Görenler Milli Takımı teknik kadrosu ve sporcuları ile sohbet eden Başkan Nihat Özdemir'in kamp çalışmaları hakkında bilgi aldığı belirtildi.

Sesi Görenler Milli Takımı'nın başarılarından memnun olduklarını ve engelli futboluna her türlü desteği sürdüreceklerini belirten Nihat Özdemir, "Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi en iyi şekilde temsil edip Tokyo Olimpiyatları'na katılma hakkını kazanacağınıza gönülden inanıyorum. Bizleri daima gururlandırıyorsunuz" diyerek millilere başarı diledi.

TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş ve TFF Engelli Futbolu Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy'un da yer aldığı görüşmenin sonunda hatıra fotoğrafı çekildi.

Futbol branşında olimpiyatlara katılan tek takım olan Sesi Görenler Futbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası'nda finale kalması halinde 3'üncü kez olimpiyatlara katılmaya hak kazanacak.

Kaynak: DHA

Sıradaki Haber
Bakan Kasapoğlu'ndan tebrik
Yükleniyor lütfen bekleyiniz