Engelli Sporları

Bakan Bak'tan kutlama

12 Eylül 2023 Salı 10:39 - Son Güncelleme 12 Eylül 2023 Salı 10:43  |  Kaynak : DHA

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak; büyükler, gençler ve yıldızlar kategorilerinde 8 altın, 9 gümüş ve 9 bronz madalya kazanan Türkiye İşitme Engelliler Güreş Milli Takımını, tebrik etti.

Türkiye İşitme Engelliler Güreş Milli Takımı, 2-12 Eylül tarihleri arasında Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te düzenlenen Dünya İşitme Engelliler Güreş Şampiyonası'nda büyükler, gençler ve yıldızlar kategorilerinde 8’i altın, 9’u gümüş, 9’u bronz olmak üzere 26 madalya kazanarak büyük başarı yakaladı.

Bakan Osman Aşkın Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Her geçen gün farklı bir branşta tarihi başarılar gelmeye devam ediyor. Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te düzenlenen Dünya İşitme Engelliler Güreş Şampiyonasını büyükler, gençler ve yıldızlarda 8'i altın, 9'u gümüş, 9'u bronz olmak üzere 26 madalya ile tamamlayan ve 4 kupa ile ülkemize dönen İşitme Engelliler Güreş Milli Takımımızı kutluyorum.

Elde ettikleri madalyalar ve kupalarla bizleri gururlandıran milli sporcularımızın başarılarının devamını diliyorum. Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında ve İstiklal Marşımızın dinletilmesinde emeği geçen herkese ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum."

Sıradaki Haber
Milli güreşçilerden 4 madalya
Yükleniyor lütfen bekleyiniz