Tüm Ligler
Tüm Ligler
Süper Lig
TFF 1. Lig
Premier Lig
Primera Lig
Bundesliga I
Serie A
Ligue 1
6
Aralık 2019
Cuma
CANLI
Engelli Sporları

Özel sporculardan altın ve bronz madalya

09 Ağustos 2019 Cuma 12:41 - Son Güncelleme 09 Ağustos 2019 Cuma 13:17

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları Puanlı Turnuvası'nda masa tenisi branşında milli sporcular Ebru Acer altın, Sümeyra Türk bronz madalya kazandı.

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları Puanlı Turnuvası'nda Türk sporcular masa tenisi branşında 1 altın, 1 bronz madalya kazandı.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Tayland'ın başkenti Bangkok’ta yapılan şampiyonada masa tenisi branşında Türkiye'yi temsil eden milli sporcu Ebru Acer altın madalya alırken, Sümeyra Türk bronz madalyanın sahibi oldu.

 Açıklamada görüşlerine yer verilen federasyon başkanı Birol Aydın, "Özel Sporcularımızı izlemeye devam edin diyorum, 6 yıllık emeği sportif başarı olarak topluyoruz." dedi.

Milli sporcuların başarılarına dikkati çeken Aydın, "Avrupa ve dünya şampiyonalarında son 15 günde 34 madalya kazandık. Bu turnuvaya da 1 altın, 1 bronz madalya ile başladık." ifadelerini kullandı.

Çiftler, Takımlar ve Mix’ler müsabakaları ile devam edecek Bangkok Masa Tenisi Turnuvası, 12 Ağustos Pazartesi günü sona erecek.

Kaynak: AA