30
Ekim 2020
Cuma
Engelli Sporları

Gaziler bu takımda buluştu

03 Aralık 2014 Çarşamba 13:09 - Son Güncelleme 03 Aralık 2014 Çarşamba 13:14

Takımdaki gaziler spora başlamaktan memnun

Garanti Bankası Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi'nde mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Rehabilitasyon Merkezi Engelliler Spor Kulübü takımının çoğu, gazi sporculardan oluşuyor.

Takım antrenörü Taner Ertay, yaptığı açıklamada, 2001 yılında kurulan takımın kadrosunda 12 sporcu yer aldığını belirtti.

Sporculardan 7'sinin askerde görevliyken çeşitli nedenlerden dolayı gazi olduğunu ifade eden Ertay, bu yıl Süper Lig'i hedeflediklerini ifade etti.

Aynı çatı altında buluşan gazi ve sivil sporcuların sporla rehabilite edildiğini anlatan Ertay, herkesin hayatından memnun olduğunu söyledi.

Takımdaki gaziler spora başlamaktan memnun

Askerdeyken 2007 yılında geçirdiği bir kaza sonrası omuriliğinde hasar oluşan Metin Bahçekapılı ise gazi olduktan sonra hayata küsmeyip spora başladığını anlattı.

Dört yıldır basketbol oynadığını ve hayata yeniden tutunduğunu ifade eden Bahçekapılı, "Spor bütün engelliler için bir yaşam ve motive kaynağıdır. Biz TSK'nın engelli basketbolunda yer alarak belki de görebileceğimiz en iyi rehabiliteyi gördük. Basketbol, bizim geçirdiğimiz bu evreleri atlamakta bir numaralı etken oldu. Bugün 'İyi ki bu spora başlamışım' diyorum" ifadelerini kullandı.

Hakkari'de 1995 yılında girdiği bir çatışma sonrası yaralanan takım oyuncularından gazi İsmail Cantürk de uzun süre GATA'da tedavi gördüğünü dile getirdi.

Daha sonra sporla tanıştığını anlatan Cantürk, "Halimizden gayet memnunuz. Hayata yeniden bu sporla bağlandık. Bütün engelli kardeşlerimize bu sporu yapmalarını tavsiye ederim" dedi.

Hakkari Çukurca'da girdiği çatışmada yaralanan gazi Zafer Güneş, 2001 yılında basketbolla tanıştığını söyledi.

Kendilerine emek veren Genelkurmay Başkanlığına ve tüm komutanlara teşekkür eden Güneş, onların sayesinde yeniden hayata tutunduklarını kaydetti.

Trafik kazası sonrası engelli olan Selim Demirdağ da ağırlıklı olarak gazilerin yer aldığı takımda yer almaktan gurur duyduğunu belirtti.

TSK'nın engelli sporlarına yaptığı yatırımların takdirle karşılanması gerektiğini vurgulayan Demirdağ, "TSK birçok branşta sporcu yetiştirerek engelli vatandaşlarımızı bir nevi sosyal hayata adaptasyon dönemlerinde rehabilite ediyor. Bu yüzden sivil bir engelli olarak TSK'nın her kademesinde görev yapan komutanlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

AA

Sıradaki Haber
Gaziantep BB'de galibiyet sevinci
Yükleniyor lütfen bekleyiniz