Placeholder Broadage Row
Avustralya Hiddink ile temasta

Guus Hiddink'i ikinci kez takımın başına getirmek için teklifte bulunuldu.

Hazırlık maçında Fransa önünde alınan 6-0'lık yenilginin ardından, Alman teknik direktör Holger Osieck'in işine son veren Avustralya Futbol Federasyonu (FFA), Hollandalı teknik adam Guus Hiddink ile temasa geçti.

Avustralya Futbol Federasyonu (FFA) İcra Kurulu Başkanı David Gallop, Hiddink ile resmen temasa geçtiklerini belirterek, kasım ayında yapılacak milli maçlar öncesi yeni teknik direktörle sözleşme imzalamak istediklerini kaydetti.

FFA'nın internet sitesine konuşan Gallop, "Hiddink ile menajeri aracılığıyla görüşüyoruz. Avustralya Milli Takımı'nı tecrübeli bir teknik direktörü emanet etmek istiyoruz. Önümüzdeki günler için bir gelişme bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

FFA'nın Hollandalı teknik adam Hiddink'in yanı sıra Arjantinli Marcelo Bielsa ve Fransız Gerrard Houllier ile de görüştüğü bildirildi.

Nieuwenhuizen: "Diğer takımlardan da teklifler geliyor"

Hiddink'in menajeri Cees van Nieuwenhuizen ise Hollandalı teknik adamın ekim ayı sonunda kararını vereceğini açıkladı.

Nieuwenhuizen, Avustralya devlet televizyonu SBS'in internet sitesine yaptığı açıklamada, 66 yaşındaki teknik adama başka tekliflerin de geldiğini belirterek, "Avustralya, Hiddink için bu ayın sonuna kadar beklemeli. Hiddink şimdi futbola ara vermenin tadını çıkartıyor. Sadece Avustralya değil, 2014 Dünya Kupası'nda yer alması beklenen diğer takımlardan da teklifler geliyor" ifadelerini kullandı.

Rusya 1. Futbol Ligi takımlarından Anzhi takımındaki görevinden geçtiğimiz temmuz ayında ayrılan Hollandalı teknik direktör Guus Hiddink, daha önce Avustralya'yı 2006 Dünya Kupası'nda ikinci tura taşımıştı. Hiddink, 2010-2011 yılları arasında da Türkiye'yi çalıştırmıştı.