Placeholder Broadage Row
Avustralya Postecoglou'ya emanet

Osieck gitti, Postecoglou geldi.

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'nin (FIFA) internet sitesinde yer alan habere göre, geçen haftalarda işine son verilen Alman Holger Osieck'den boşalan göreve, Avustralya 17 ve 20 yaş altı milli takımlarının eski çalıştırıcısı Ange Postecoglou getirildi.

Postecoglou ile önümüzdeki iki dünya kupası ile 2015 AFC Asya Kupası'nı kapsayan, 5 yıllık sözleşmeye imza atıldı. Melbourne doğumlu 48 yaşındaki Postecoglou, sözleşmesi 2005 yılında sona eren Frank Farina'dan sonra takımın başına getirilen ilk Avustralyalı teknik direktör oldu.

Avustralya takımı Brisbane Roar'u 2 kez lig şampiyonluğuna taşıyan Postecoglou, en son Melbourne Victory takımını çalıştırıyordu.

Yeni görevinden duyduğu onuru dile getiren Postecoglou, "Avustralya Milli Takımı, bu millete aittir. Avustralya futbolunun güzelliklerini sunmak da benim görevimdir. Futbolculuğum döneminde de ülkemi temsil etmekten gurur duyardım. Bugün de aynı yoğun duyguları yaşıyorum" dedi.

Postecoglou, ilk sınavını 19 Kasım'da Kosta Rika karşısında verecek.

Avustralya Futbol Federasyonu (FFA), milli takımın Brezilya'ya geçen ayki hazırlık maçında 6-0 yenilmesi, geçen haftalarda da başkent Paris'te Fransa ile yapılan hazırlık maçında aynı skorla hezimete uğraması üzerine, Alman teknik direktör Osieck'in sözleşmesini feshetmişti.