Futbol

Bayer Leverkusen'e şok

24 Şubat 2016 Çarşamba 14:09 - Son Güncelleme 24 Şubat 2016 Çarşamba 12:14

Bayer Leverkusen'in teknik direktörü Roger Schmidt'e 5 maç ceza verdi.

Almanya Futbol Federasyonu (DFB) Spor Mahkemesi, Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Bayer Leverkusen'in teknik direktörü Roger Schmidt'e 5 maç ceza verdi.

DFB'den yapılan açıklamaya göre mahkeme, sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle Schmidt'i 5 resmi müsabakada sahaya, soyunma odasına ve koridorlara giriş yasağının yanı sıra 20 bin avro para cezasına çarptırdı.

Açıklamada, cezanın 3 maçlık bölümünün uygulanacağı, 2 maçlık kısmının ise 30 Haziran 2017'ye kadar ertelendiği belirtildi.

Hakeme direnmişti!

Bundesliga'da pazar günü yapılan Bayer Leverkusen-Borussia Dortmund maçında 68. dakikada hakem Felix Zwayer tarafından tribüne gönderilmek istenen Schmidt, bu karara tepki göstererek sahada kalmıştı. Bunun üzerine Zwayer karşılaşmayı durdurup yardımcılarıyla soyunma odasına gitmiş, Schmidt'in tribüne çıkmasıyla mücadeleye 9 dakika aradan sonra devam edilmişti.

Öte yandan Bayer Leverkusen'in sportif menajeri Rudi Völler de karşılaşmanın ardından bir televizyon kanalında hakemle ilgili açıklamalardan dolayı sportmenliğe aykırı davranış gerekçesiyle 10 bin avro ile cezalandırıldı

Sıradaki Haber
Jackson Martinez'den Atletico itirafı
Yükleniyor lütfen bekleyiniz