Futbol

Bayern Münih Müller'i satmıyor

23 Temmuz 2015 Perşembe 17:26 - Son Güncelleme 23 Temmuz 2015 Perşembe 17:31

Karl Heinz Rummenigge "Müller gibi futbolcuların bir etiket fiyatı yoktur"

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Bayern Münih'te yönetim kurulu başkanı Karl-Heinz Rummenigge, adı Manchester United ile anılan futbolcuları Thomas Müller'i satmayı düşünmediklerini açıkladı.

Rummenigge, Çin'de düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, Thomas Müller, Mario Götze ve Arturo Vidal ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Thomas Müller'in İngiltere basınında adının Manchester United ile anılmasının hatırlatılması üzerine Rummenigge, "Bir kere Manchester'dan bu konuda ne bir teklif ne de telefon aldık. Bazı futbolcuların bir etiket fiyatı yoktur. Buna Thomas Müller de dahildir. Müller'i satmak için deli olmak lazım" dedi.

Bayern Münih'in etkili oyuncularından Mario Götze'nin Juventus ile görüşüp görüşmediğini bilmediğini belirten Alman futbol adamı, "Bize Juventus'tan gelen bir talep yok ancak Götze hakkında burada kalmasından yana olduğu izlenimim var" diye konuştu.

Karl Heinz Rummenigge, Götze'ye bazı tavsiyeleri de olduğuna işaret ederek, "Kendisinin danışmanı olsaydı ona Bayern Münih'te kalmasını ve başarı için daha çok gaza basmasını tavsiye ederdim. Götze'nin daha iki yıl sözleşmesi bulunuyor" ifadelerini kullandı.

Douglas Costa'nın hızlı ve güçlü bir top sürme yeteneği olduğunu anlatan Rummenigge, Costa'nın takım için çok iyi bir seçim olduğunu ifade etti.

Takımda henüz transferi kapatmadıklarının altını çizen 59 yaşındaki futbol adamı, "Biraz bekleyip akıllı bir karar vermek istiyoruz. Bizim görevimiz başarılı ve hırslı oynayan bir takımı bir araya getirmek. Temel olarak transferi Bayern Münih yapar ancak biz teknik direktörümüzün istemediği hiçbir futbolcuyu bugüne kadar almadık. Sonuçta futbolcuyu sahaya sürecek kişi teknik direktördür'' değerlendirmesinde bulundu.

Teknik direktör Josep Guardiola'dan çok memnun olduklarını dile getiren Rummenigge, Guardiola'yı Çin'de bile her çocuğun tanıdığını, bunun tanıtım açısından iyi olduğuna dikkati çekti.

Guardiola'nın Bayern Münih'te devam etmesi durumunda bunun harika olacağını da kaydeden Rummenigge ancak takımda kalmaması durumunda dünyanın sonu olmadığını da sözlerine ekledi.

Sıradaki Haber
Fransız futbol dünyasında kriz
Yükleniyor lütfen bekleyiniz