14
Ağustos 2020
Cuma
Futbol

Yıldızlar mutluluk getirmedi

23 Nisan 2019 Salı 14:06 - Son Güncelleme 23 Nisan 2019 Salı 14:10

Japonya Ligi takımlarından Vissel Kobe, dünya yıldızlarını kadrosuna kattı fakat başarıya ulaşamadı, takıma da huzursuzluk hakim.

Japonya Ligi takımlarından Vissel Kobe’de Andres Iniesta, David Villa ve Lukas Podolski gibi dünya yıldızları forma giyiyor. Yıldızlarla ligde ‘fırtınalar’ estirmek isteyen Vissel Kobe, son üç maçını kaybetti. Kobe, 8 haftası geride kalan 18 takımlı ligde 11. sırada yer alıyor. 

Sıkıntılı bir dönemden geçen Vissel Kobe’de bir kriz de yaşanıyor. Son olarak Lukas Podolski kaptanlığı bıraktı. Takımın yeni kaptanı Andres Iniesta oldu.

Geçtiğimiz hafta da teknik direktör Juan Manuel Lillo ile yollar ayrıldı. Teknik direktörlüğe Takayuki Yoshida getirildi.

Lillo’nun ayrılmasından bir süre sonra Podolski kaptanlığı bıraktığını açıkladı ve sosyal medyadan yaptığı paylaşım takım içinde bir krizin olduğuna işaret etti: 

"Size dürüstlük bile gösteremeyen insanlardan sadakat beklemeyi vazgeçin"

Vissel Kobe’de Yoshida’nın sezon sonuna kadar devam edip etmeyeceği belli değil. Birçok basın kuruluşunda Andre Villas-Boas’ın adı Vissel Kobe ile yazılıyor.

Vissel Kobe, Barcelona’nın göğüs reklamından bildiğimiz Japon firma Rakuten tarafından finanse ediliyor.

Kaynak: TRT SPOR

Sıradaki Haber
Arkadaşları için tüm takım işaret dilini öğrendi
Yükleniyor lütfen bekleyiniz