Futbol

Yılın en iyisi Lionel Messi

16 Ocak 2024 Salı 00:12 - Son Güncelleme 16 Ocak 2024 Salı 00:16  |  Kaynak : TRT SPOR

FIFA The Best ödül töreni gerçekleştirildi. 7 farklı kategoride ödülün sahibini bulduğu geceye İngiltere'nin başkenti Londra ev sahipliği yaptı. Lionel Messi yılın en iyi erkek futbolcusu seçildi.

2023 yılının en iyileri bu gece düzenlenen ödül töreniyle belli oldu. FIFA tarafından 2017'den beri düzenlenen ödül töreninde 2023 yılının kazananları açıklandı.

Futbolda yılın en iyi erkek futbolcusu Lionel Messi seçildi. Yılın en iyi erkek teknik direktörü Manchester City Menajeri Pep Guardiola, yılın en iyi kadın teknik direktörü İngiltere Milli Takım Menajeri Sarina Wiegman, yılın en iyi erkek kalecisi Manchester City'den Ederson, yılın en iyi kadın kalecisi Manchester United'dan Mary Earps, Fair play ödülü Brezilya Milli Takımı'na verildi.

Erkekler | FIFPro Yılın 11'i: Thibaut Courtois, John Stones, Kyle Walker, Ruben Dias, Bernardo Silva, Jude Bellingham, Kevin De Bruyne, Erling Haaland, Kylian Mbappe, Lionel Messi, Vini Jr

Kadınlar | FIFPro Yılın 11'i: Mary Earps, Lucy Bronze, Alex Greenwood, Olga Carmona, Keira Walsh, Lauren James, Aitana Bonmati, Ella Toone, Alessia Russo, Sam Kerr, Alex Morgan

Puskas ödülü: Guilherme Madruga

Sıradaki Haber
Son şampiyon Senegal, Gana'yı devirdi
Yükleniyor lütfen bekleyiniz