Futbol

Montella: Asla pes etmeyen bir ruh var

19 Kasım 2023 Pazar 01:56 - Son Güncelleme 19 Kasım 2023 Pazar 02:36  |  Kaynak : TRT SPOR

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella Almanya galibiyeti sonrası yaptığı açıklamada "Çok çalışıyoruz ve hem de kendileri çok iyi uyguluyorlar. Kendi milliyetçilik duygularını yansıtan bir durumumuz var" dedi.

A Milli Takımımız EURO 2024 Elemeleri son maçı öncesinde Almanya ile karşı karşıya geldi. Mücadeleyi 3-2 kazanan Ay Yıldızlılarda teknik direktör Vincenzo Montella karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu. 

Galibiyetten dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Montella "Almanya'da 72 yıldır kazanamıyorduk. 18 yıldır da yenemiyorduk Almanya'yı. Kazandığımız için gerçekten gururluyum. İnanılmaz güzel bir sonuç aldık. İnsanlarımız için de çok mutluyum. Kendi evimizde gibi oynattılar bizi." dedi. 

Galler maçına odaklandıklarını vurgulayan Montella, Almanya'da takımı yalnız bırakmayan Türk taraftarlara da teşekkür etti. 

"Bizim kafamız bir sonraki maçta olacak"

"Bizim kafamız bir sonraki maçta olacak. Gruptan birinci olarak çıkmak istiyoruz. Bunun için hemen çalışmalara başlayacağız. Ama dediğim gibi, taraftarımıza verdikleri destek için de teşekkür ediyorum"

 "Asla pes etmeyen bir ruh var"

"Bütün detaylara baktığınızda, futbolcuların ruhlarına dokunmak en önemlisi. Bizim futbolcuların ruhu da, Türk milletinin ruhuna sahipler. Bu sadece milli takımla alakalı değil, yüzyıllardan beri önde gelen bir ruhtur bu. Biz bunu sahada gösteriyoruz. Çok çalışıyoruz ve hem de kendileri çok iyi uyguluyorlar. Kendi milliyetçilik duygularını yansıtan bir durumumuz var. Mesela ilk yarıda çok erken bir gol yedik. Ama hiçbir zaman, asla pes etmeyen bir ruh var ya, ondan bahsediyorum. Bizim çocukların hepsinde bu var. Onların sayesinde bu sonuçları alabiliyoruz."

"Asıl fark yaratan takım ruhu"

 "Teknik ve taktik anlamında, her şeyi bilen ve görebilen oyunculara sahibiz. Asıl fark yaratan takım ruhu ve o milliyetçilik ruhu. Bizim çocuklar, sahada kötü giden anlarda bile ruhlarıyla sahada kendilerini ön plana çıkarabiliyorlar. Çok büyük bir detay bu. Bu milliyetçilik duygularıyla hareket eden futbolcularımla gurur duyuyorum. Çünkü çok önemli bir detay bu. Bizim futbolcularımızla gerçekten gurur duyuyorum o ruhu sahaya yansıtabildikleri için. Bu çok önemli bir detay. Her zor anda bile biz oradayız. Çok fazla hata yapabiliyoruz ama hala gelişime çok açık bir gruba sahibiz. Futbol ne kadar 3 sonuçlu olsa da, o takım ruhunu sahada yansıtan futbolcularımla gerçekten gurur duyuyorum"

"Hiçbir zaman pes etmeyeceğimizi bugün de vurguladık"

"Futbolcularımızı da tebrik etmek istiyorum. Çünkü sahada inanılmaz bir takım ruhu gösterdiler. O ruh aslında milliyetçilik duygularının da ortaya çıktığı bir ruhla geliyor. Türkiye'nin DNA'sında olan bir şey bu. Hiçbir zaman pes etmeyeceğimizi bugün de vurguladık. 1-0 geriye düşmememize rağmen maçı bırakmadılar ve galibiyeti istediler ve Almanya'yı yendik. Almanya, bir sonraki Avrupa Şampiyonası'nda öne çıkan takımlardan biri olacaktır. Biz onları yendik ve çok mutluyuz."

Sıradaki Haber
ÖZET | Fransa'dan tarihi fark
Yükleniyor lütfen bekleyiniz