Futbol

Fenerbahçe'de 2 branşa sponsor desteği

18 Ekim 2023 Çarşamba 11:46 - Son Güncelleme 18 Ekim 2023 Çarşamba 11:49  |  Kaynak : AA

Fenerbahçe Kulübü, kadın futbol takımı forma kol sponsorluğu için Peker İnşaat, erkek voleybol takımı forma şort sponsorluğu için ise Mold Yapı İnşaat ile sözleşme imzaladı.

Ülker Stadı'nda gerçekleştirilen organizasyona, Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Kızılhan, voleyboldan sorumlu yönetici Simla Türker Bayazıt, kadın futboldan sorumlu yönetici Mustafa Kemal Danabaş, Fenerbahçe Voleybol Takımlar Sportif Direktörü Dariusz Stanicki, Mold Yapı ve İnşaat Vekili Selin Buse Peker, Peker İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Peker ve bazı oyuncular katıldı.

Burada açıklamada bulunan Burak Kızılhan, "Dünyanın ne büyük kulübü Fenerbahçe'mize, çok kıymetli bir aileye 2 değerli markanın katılımından mutluluk duyuyoruz. Bu uzun yolda tüm destekler bizler için çok önemli. Hep birlikte şampiyonluklar yaşamak dileğiyle." ifadelerini kullandı.

Kızılhan, İsrail'in Gazze'de 500'den fazla Filistinlinin ölümüne neden olan hastane saldırısına ilişkin "Savaş gündeminde tüm yaşananları üzüntüyle takip ediyoruz. Tek duamız bunun son bulması. İnsanların, çocukların ve masumların zarar görmemesi." değerlendirmesini yaptı.

Simla Türker Bayazıt ise şunları kaydetti:

"Dün yaşanan üzücü savaş görüntülerinden dolayı hepimizin içi kan ağlıyor. Umarım bir an önce son bulur. Yaralılara şifa diliyorum. İş birliğimizi duyurmanın heyecanını yaşıyoruz. Aynı aileden 2 büyük markanın takımlarımıza destek olması bizler için çok kıymetli. Yaptığımız sponsorluk anlaşmasının gücümüze güç katacağına inanıyorum. Takımımıza başarılarla dolu bir sezon diliyorum. Bizleri gururlandıracaklarına yürekten inanıyorum."

Kemal Danabaş da İsrail'in Gazze'deki hastane saldırısına ilişkin sözlerine, "Dün akşam yaşanan olaylarla ilgili sadece üzüntülerimizi ve içimizin acıdığını, bu olayların son bulması gerektiğini tekrar etmek istiyorum." ifadeleriyle başladı.

İmzaladıkları sponsorluk anlaşmasından mutluluk duyduklarını aktaran Danabaş, "Futbol takımı ailemize, bu ailenin büyümesi adına Peker İnşaat ile imzalanan sponsorluk töreninde bir aradayız. Bu anlaşmayı duyurmaktan bunu mutluluk duyuyoruz. Kadın sporcularımızın potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak için bu iş birliklerini önemli buluyoruz. Kulübümüze verecekleri destekten dolayı şimdiden sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Verilen sponsorluklara teşekkür eden Dariusz Stanicki de sihirli kelimenin barış olduğunu ve bunun yakın zamanda gerçekleşeceğine inandığını dile getirdi.

Selçuk Peker: "Kadın futbolunu desteklemekten gurur duyuyoruz"

Selçuk Peker ise kadın futbolunu desteklemenin önemine değindi.

Spora olan desteklerini bir adım daha ileri taşımanın gururunu yaşadıklarını vurgulayan Peker, şunları kaydetti:

"Konuşulacak çok şey var fakat dünya üzerinde hiçbir şey masum çocukların ve insanların ölmesini gerektirmez. Savaşın en kısa zamanda bitmesini temenni ediyorum. Spora olan desteğimizi bu sponsorluk anlaşmasıyla 1 adım daha ileri taşıyoruz. Cumhuriyetin 100. yılında Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı'na destek olmak büyük gurur. Kadın futbolunu desteklemekten gurur duyuyoruz. Kadın sporcularımız, genç kızlarımıza ve tüm sporseverlere ilham kaynağı olmaktadır."

Selin Buse Peker de Gazze'de yaşananların bir an önce son bulmasını temenni ederek, "Bu sadece savaş değil, soykırım olarak adlandırılabilecek bir durumla karşı karşıyayız. Bunun bir an önce son bulmasını diliyorum. Genç yeteneklere verdiğimiz destekle gurur duyuyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün spora vermiş olduğu önemi hepimiz biliyoruz. Sporcularımız sadece statta değil saha dışında da Türkiye'yi temsil etmektedir. Fenerbahçe ailesi ile iş birliği yapmaktan gurur duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haber
Kadınlar 1. Ligi'nde fikstür çekildi
Yükleniyor lütfen bekleyiniz